Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Активісти в Українському домі знайшли доступ до урядового зв'язку та інтернету киян - ЗМІ

Протестувальники запевняють, що не збираються обривати дроти.  

В захопленому Українському домі знайшли доступ до мобільного зв'язку та інтернету киян, а також до урядового зв'язку, повідомляють "Вести". За даними видання, в будинку є підвальні приміщення, де знаходяться точки комунікації інтернет-провайдерів і базові станції мобільних операторів.

Тим часом, у компаніях повідомили, що до українського дому не пускають технічних працівників, щоб перевірити обладнання.

"Мінус перший поверх був відданий під музейні фонди - картини і експонати. А мінус другий, який проходить під всім будинком, - під системи комунікації, що зручно для провайдерів і мобільних операторів", - розповіла екс-директор Українського дому Наталія Заболотна.

Екс-мер Києва Олександр Омельченко підтвердив інформацію. За його словами, будівля мала стратегічне призначення, і спочатку там закладалися приміщення для розміщення комунікаційних точок. А от джерела видання в уряді повідомили, що через Український дім проходить навіть урядовий зв'язок.

Інтернет-провайдери та мобільні оператори офіційно не коментують ситуацію, чи є у провайдерів резерви, щоб у разі введення надзвичайного стану в країні, продовжувати поставляти зв'язок.

Неофіційно вони зазначають, що ризик існує, але до нього вже підготувалися: "Вже майже тиждень у будинку знаходяться активісти - і зв'язок не переривається. Але в будівлю, де знаходяться наші базові станції, не пускають не тільки представників нашої компанії, але і навіть технічних працівників. Це насторожує. Навіть якщо базову станцію пошкодять, то забезпечити зв'язок користувачам все одно зможемо - навантаження на себе візьмуть сусідні. Звичайно, можуть бути незначні перебої, але в цілому повинні впоратися".

В самому Українському домі мітингувальники обіцяють, що жоден кабель або провід не постраждає. "Ми опечатали підвал і дах, де знаходяться фонди, комунікаційні точки, антени тощо. До того ж біля дверей стоїть охорона. Я буквально вчора перевіряв, чи все в порядку - жодні двері не були відчинені, - заявив комендант Майдану і нардеп від "Батьківщини" Андрій Парубій. - Я був комендантом в Українському домі ще в 2004-му, коли була Помаранчева революція, і ми також забезпечили належний захист. Тоді не було до нас претензій".

Раніше повідомлялося, що надзвичайний стан в Україні загрожує відключенням інтернету і комендантською годиною.

Залиште свій коментар

Вибір редакції