Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Активісти збираються "в гості" до Порошенка, аби запобігти призначенню скандального аудитора НАБУ

Пропонованого на посаду Найджела Брауна називають ставлеником Адміністрації президента.

Активісти готові їхати з протестом до будинку президента України Петра Порошенка у разі, якщо парламент ухвалить на посаду аудитора НАБУ Найджела Брауна. Про це заявили на спільному брифінгу представників Центру протидії корупції, Transparency International та Реанімаційного пакету реформ, передає кореспондент ТСН.

"Нам доведеться нагадати Петру Олексійовичу про існування прямого народовладдя в Україні. Ми зріємо з цією думкою час від часу. Те, що на минулому тижні відбувалося в парламенті нас все більше переконує, що потрібно їхати, навідатись в гості до президента... Ми хочемо заїхати до нього додому і попросити припинити займатися дурницями. В Україні набагато більше є проблем. Вирішуйте ці проблеми. А аудит НАБУ нехай проводять професіонали кращими західними партнерами України", - заявила виконавчий директор "Центру протидії корупції" Дарина Каленюк.

Аудит НАБУ мають провести влітку. І це буде перший аудит правоохоронних органів в Україні. Його проведуть троє аудиторів – по одному від Кабміну, парламенту та АП. Нині скандал розгоряється навколо кандидатури від Верховної Ради. Розглядаються двоє кандидатів – генеральний інспектор Мін'юсту США Роберт Сторч, якого рекомендували на прохання антикорупційного комітету посольство США та приватний детектив з Британії Найджел Браун, кандидатура якого виникла раптово і його пов'язують з Адміністрацією президента.

"Грається сценарій, коли за квотою президента проходять різні Нейджели Брауни, які ще не аналізуючи роботу НАБУ, вже кажуть що НАБУ не справляється", – сказав на прес-конференції виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

Кандидати від АП та Кабміну поки невідомі. Проте уряд звернувся за порадою до активістів. Вони запропонували трьох іноземних прокурорів: російськомовного американського прокурора Марту Борщ, іспанського прокурора Карлоса Кастересана та італійця Джованні Кесслера. Всі вони мають великий досвід боротьби з корупцією та дали попередню згоду на роботу аудитором НАБУ. Чи ухвалить Кабмін когось з них – поки невідомо.

Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань протидії корупції в обхід голови комітету Єгора Соболєва пропустив на голосування до парламенту двох кандидатів в аудитори – Найджела Брауна та Роберта Сторча. Голосів для їхнього обрання не вистачило, спікер ВР Андрій Парубій передав питання назад до комітету на доопрацювання.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Вибір редакції