"Аль-Каїда", ймовірно, повернеться": міністр оборони Британії заявив про нову загрозу в Афганістані

"Аль-Каїда", ймовірно, повернеться": міністр оборони Британії заявив про нову загрозу в Афганістані

Фото: Associated Press

Воллес попередив, що Афганістан "рухається до громадянської війни", за наслідки якої, ймовірно, доведеться платити усьому світу.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив про загрозу повернення "Аль-Каїди" після виведення американських військ з Афганістану.

Про це він заявив 13 серпня в ефірі британського телеканалу Sky News.

"Я точно відчуваю стурбованість тим, що держави, які не відбулись, є благодатним ґрунтом для таких людей. "Аль-Каїда", ймовірно, повернеться", - попередив очільник Міноборони Британії.

На його думку, Афганістан рухається в бік громадянської війни, тож країна стане поживним середовищем для нестабільності після виведення військ коаліції.

"Ось чому я сказав, що вважаю, що це не найкращий час або рішення, тому що, звичайно, "Аль-Каїда", швидше за все, повернеться, вона, безумовно, хотіла б мати середовище такого типу для поширення. Це те, що ми бачимо - повалені держави у всьому світі призводять до нестабільності, загрози нашій безпеці та наших інтересів", - зазначив Воллес.

За словами міністра, угода, досягнута експрезидентом США Дональдом Трампом та талібами в Досі у лютому 2020 року, про виведення військ з Афганістану, була "помилкою".

"Ми всі, як міжнародне співтовариство, ймовірно, заплатимо за наслідки цього, але коли Сполучені Штати ухвалили це рішення - це означало, що ми також повинні виїхати", - сказав він, додавши, що угода підірвала можливості уряду Афганістану.

Нагадаємо:

Новини світу: що відбувається в Афганістані

Новини світу: що відбувається в Афганістані

Повʼязані теми:

Наступна публікація