Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Amnesty International вимагає негайно звільнити правозахисника Куку і припинити його переслідування

В організації звинуватили Росію в порушенні міжнародного гуманітарного права.

Amnesty International вимагає від російської влади негайно і беззастережно звільнити кримськотатарського правозахисника Еміра-Усеїна Куку, обвинуваченого у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір", припинити його кримінальне переслідування і зняти з нього всі звинувачення.

Про це йдеться в заяві правозахисної організації, оприлюдненій після того, як Ростовський окружний військовий суд на виїзному засіданні в Криму подовжив Куку термін утримання під вартою.

"Щоразу суд подовжує термін арешту Еміра-Усеїна Куку, якого переслідують насправді не за "участь у діяльності терористичної організації" або "підготовці до насильницького захоплення влади", а за його мирну правозахисну діяльність. Ми вимагаємо покласти край цій несправедливості, зняти з нього всі звинувачення і негайно звільнити його", - заявила директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

В організації запевняють, що сам суд над Еміром-Усеїном Куку є порушенням міжнародного гуманітарного права, згідно із яким Російська Федерація не має права судити мешканця окупованої території у військовому суді.

"Російські силовики в Криму не гребують ніякими методами, вони залякують сім'ї ув'язнених, влаштовують свавільні обшуки в їхніх будинках, тиснуть на адвокатів. Де-факто влада намагається задушити навіть найменші прояви інакомислення", - додала Покальчук.

Як зазначається, Amnesty International обрала Еміра-Усеїна Куку одним з героїв міжнародного "Марафону написання листів" 2017 року у східно-європейському регіоні.

"Ми закликаємо наших прихильників підписати петицію з вимогою до влади Росії звільнити Еміра-Усеїна Куку і приєднатися до онлайн-флешмобу на його підтримку під хештегом #FreeKuku", - додали в організації.

Нагадаємо, Еміра-Усеїна Куку затримали на території окупованого Криму за підозрою в причетності до організації "Хізб ут-Тахрір", яка вважається в Росії терористичною, і взяли під арешт 11 лютого 2016 року. У грудні минулого року його арешт подовжили до 8 лютого 2017 року, а самого ув'язненого відправили на примусову психіатричну експертизу, з якої його повернули до СІЗО 9 січня 2017 року. 

Відео19 кримських мусульман залишаються з ґратами через сфальшовану справу про "тероризм"

Раніше на межі з окупованим Кримом російські прикордонники затримали дружин 7 політв’язнів. Їхні чоловіки є фігурантами справи "Хізб ут-Тахрір".

Залиште свій коментар

Вибір редакції