Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Amnesty International закликала Раду не ухвалювати законопроекти про звітність громадських організацій

На думку правозахисників, законопроекти перешкоджають діяльності громадських організацій в Україні.

Amnesty International Україна закликала Верховну Раду не голосувати за законопроекти щодо внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів про фінансування діяльності громадських об’єднань, оскільки вони перешкоджають діяльності громадських організацій в Україні.

Про це повідомили у прес-службі міжнародної правозахисної організації.

"Ми вважаємо, що нові вимоги, якщо їх ухвалять, невиправдано обмежуватимуть право на свободу асоціацій та перешкоджатимуть діяльності громадських організацій в Україні, створивши для них значні адміністративні перешкоди. Більше того, такі заходи суттєво обмежуватимуть право на свободу вираження думки, наражаючи антикорупційних та інших активістів та активісток на небезпеку переслідувань та залякування" - заявила директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

Окрім цього, в Amnesty International побоюються, що ухвалення законопроектів призведе до збільшення звітності для громадських організацій, а це може заблокувати роботу організацій, які працюють в зоні конфлікту на Донбасі та в Криму.

"Закликаємо Верховну Раду негайно переглянути чинне законодавство та запропоновані законопроекти і забезпечити, щоб закони, які регулюють діяльність недержавних організацій та їхніх співробітників і співробітниць, не накладали невиправдані обмеження і відповідали зобов’язанням України, передбаченим міжнародним законодавством про права людини", - резюмували в Amnesty International.

Нагадаємо, 27 березня президент Петро Порошенко підписав скандальні зміни до закону про е-декларування. Згідно із новими правками, деякі категорії військослужбовців звільняються від необхідності подавати звітність про доходи, натомість подавати е-декларації тепер зобов'язані всі представники громадських організацій. Таке рішення викликало неоднозначну реакцію громадськості.

Голова представництва Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі висловив занепокоєння через ці зміни стосовно тиску на антикорупційні громадські організації та закликав українську владу не перешкоджати їхній діяльності.

У липні Порошенко подав на розгляд Верховної Ради проекти законів "Про внесення змін до Податкового кодексу" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об'єднань та використання міжнародної технічної допомоги".

Відповідними законопроектами пропонується скасувати обов'язкове е-декларування антикорупційних громадських організацій, яке раніше було розкритиковане у Євросоюзі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції