Антикорупційне агентство в'їхало до розгромленого приміщення без інтернету і телефонів

Ситуацію називають критичною.

Невдовзі всі дані про статки чиновників кожен українець зможе побачити в інтернеті і звірити, чи справді слуги народу живуть на саму зарплату. Така прозорість стане можливою завдяки електронним деклараціям, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Уже зараз усією Україною проходять тренування. Так, чиновникам показують, як вони мають заповнювати дані про своє майно у комп'ютерах.

Слід зазначити, що декларації чиновники заповнювали й раніше, але тільки паперові, тому знайти їх було важко. Відтепер будь-хто - журналісти, громадські активісти - можуть звірити, що задекларував чиновник, і, якщо насправді він живе не за прибутками, може повідомити про це правоохоронцям. 

Наразі запуск заплановано на 15 серпня і робота в активній фазі. При цьому у кабінетах Агенства з питань запобігання корупції обробляють декларації від політичних партій.

Тим часом саме агенство якраз на стадії розбудови. Четверо з п'яти членів НАЗК вже обрано. Працюватиме агенство в одному з приміщень, яким поділилось Мінекономіки. Із кабінетів уже виносять меблі, але умови далекі від ідеальних. Так, телефонного зв'язку та інтернету ще немає. Ситуацію називають критичною.

Завдяки європейським донорам було отримано 20 комп'ютерів і принтерів. В агенстві чекають, що також і держава виділятиме їм усе необхідне, тому що робота має принести значно більше користі бюджету, якщо спільно із іншими антикорупційними органами повертатиме мільйони, а то й мільярди вкрадених гривень.

ВідеоУкраїнці зможуть побачити декларації про майно чиновників з власних комп'ютерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: