Антикорупційне агентство в'їхало до розгромленого приміщення без інтернету і телефонів

Ситуацію називають критичною.

Невдовзі всі дані про статки чиновників кожен українець зможе побачити в інтернеті і звірити, чи справді слуги народу живуть на саму зарплату. Така прозорість стане можливою завдяки електронним деклараціям, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Уже зараз усією Україною проходять тренування. Так, чиновникам показують, як вони мають заповнювати дані про своє майно у комп'ютерах.

Слід зазначити, що декларації чиновники заповнювали й раніше, але тільки паперові, тому знайти їх було важко. Відтепер будь-хто - журналісти, громадські активісти - можуть звірити, що задекларував чиновник, і, якщо насправді він живе не за прибутками, може повідомити про це правоохоронцям. 

Наразі запуск заплановано на 15 серпня і робота в активній фазі. При цьому у кабінетах Агенства з питань запобігання корупції обробляють декларації від політичних партій.

Тим часом саме агенство якраз на стадії розбудови. Четверо з п'яти членів НАЗК вже обрано. Працюватиме агенство в одному з приміщень, яким поділилось Мінекономіки. Із кабінетів уже виносять меблі, але умови далекі від ідеальних. Так, телефонного зв'язку та інтернету ще немає. Ситуацію називають критичною.

Завдяки європейським донорам було отримано 20 комп'ютерів і принтерів. В агенстві чекають, що також і держава виділятиме їм усе необхідне, тому що робота має принести значно більше користі бюджету, якщо спільно із іншими антикорупційними органами повертатиме мільйони, а то й мільярди вкрадених гривень.

Українці зможуть побачити декларації про майно чиновників з власних комп'ютерів

Скоро статки чиновників, де вони живуть, на чому їздять, і яка в них зарплата, стануть прозорими для всіх. Зараз їх якраз вчать, як заповнювати електронні декларації. Чи справді це так - зможе перевірити кожен українець з домашнього комп'ютеру. Тепер же будь-хто можуть звірити, що задекларував чиновник, і, якщо насправді він живе не за прибутками, може повідомити про це правоохоронцям.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: