Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Антикорупційний суд: Порошенко переконує, що МВФ та інші іноземні донори не можуть диктувати закони для України

«Це суперечить Конституції», - зауважив глава держави.

Президент Петро Порошенко вважає, що міжнародні донори не можуть диктувати закони для України.

Так він в інтерв'ю газеті Financial Times прокоментував заяву Міжнародного валютного фонду про протиріччя у законі про Антикорупційний суд, - пише Громадське.

«Якщо хто-небудь може уявити, що іноземні донори утворюють українські суди, це суперечить конституції», - сказав Порошенко.

На думку президента, бажання «іноземних донорів мати значний вплив на призначення кандидатів у судді в Антикорупційний суд, порушуватиме суверенітет України».

ВідеоЗакон про Антикорупційний суд депутати ухвалили у першому читанні

Закон блокувався у парламенті майже 2 роки. Свої результати дав тиск МВФ, який відмовився виділяти черговий транш без боротьби України з корупцією. Вплив суду буде значний. Усі гучні справи НАБУ та САП спрямовуватимуть сюди.

Закон про Антикорупційний суд депутати ухвалили у першому читанні

Він додав, що готовий підписати зміни до законопроекту про Антикорупційний суд, якщо він відповідатиме конституції України.

«Я терпіти не можу ідеї, що наступного дня будь-хто може піти до Конституційного суду і призупинити або скасувати цей закон. Це була б катастрофа», - резюмував Порошенко.

Нагадаємо, 1 березня Верховна Рада ухвалила законопроект про Антикорупційний суд у першому читанні. На документ чекатиме ще друге читання, під час якого зміст законопроекту може бути змінений.

22 грудня 2017 року президент Петро Порошенко вніс до парламенту проект закону про Вищий антикорупційний судУ МВФ заявили, що пункти цього документа суперечать зобов'язанням, які Україна взяла на себе перед міжнародними партнерами. У відповідь на що Порошенко зазначив, що проект закону про Вищий антикорупційний суд розроблено відповідно до Конституції України та згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії

Також у Світовому банку вважають, що ухвалення закону про Антикорупційний суд у редакції, запропонованій Порошенком, є неприпустимим

Залиште свій коментар

Вибір редакції