Апеляційний суд зняв арешт зі 120 млн гривень на рахунках компаній братів Клюєвих

Йдеться про три компанії братів Андрія та Сергія Клюєвих.

Київський апеляційний госпсуд 6 квітня скасував арешт 121,8 млн грн на рахунках трьох компаній братів Андрія та Сергія Клюєвих.

Про це йдеться у відповідній постанові суду.

Апеляційна інстанція скасувала рішення Господарського суду Київської області від 23 вересня 2016 року, ухвалене в межах справи за позовом "Укрсоцбанку" про стягнення 4,2 млн доларів, 161,7 тис. євро та 8 млн грн (разом – в еквіваленті 121,8 млн грн) з ПАТ "Завод по обробці кольорових металів", ТОВ "Київський торговий дім "Завод по обробці кольорових металів" і ТОВ "Торговий дом "Артемовский завод по обработке цветных металлов".
 

"Ухвалу Господарського суду Київської області у справі № 911/3107/16 від 23.09.2016 про задоволення заяви Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" про забезпечення позову скасувати", — йдеться в постанові Госпсуду Київщини.

Згідно з судовими матеріалами, свої позовні вимоги "Укрсоцбанк" обґрунтовує заборгованістю ПАТ "Завод по обробці кольорових металів" за кредитним договором від 5 квітня 2013 року, поручниками за яким були два інших підприємства.

Обґрунтовуючи клопотання про накладання арешту на кошти відповідачів, "Укрсоцбанк" серед іншого вказував на те, що "Завод по обробці кольорових металів" є учасником судових проваджень у спорах про стягнення з нього значних сум на користь інших кредиторів, зокрема, у справі за позовом "Промінвестбанку" на 161,6 млн грн.

Однак колегія Київського апеляційного госпсуду не погодилася з цим аргументом, зауваживши, що сам лише факт порушення проти відповідача судових справ за позовами різних юридичних осіб не свідчить ані про те, що він має скрутний фінансовий стан, ані про те, що вказані позовні вимоги будуть задоволені, ані про те, що завод, навіть у випадку задоволення всіх позовів, включно із цим, не буде мати змоги виконати рішення судів.

До всього, суд зауважив, що крім поручительства, боргові зобов'язання ПАТ "Завод по обробці кольорових металів" забезпечені іпотекою та заставами у вигляді будівлі цеху з виробництва мідної катанки у Донецькій області та земельної ділянки під ним вартістю 35,8 млн грн; рухомим майном вартістю 72,8 млн грн; іншими майновими правами.

За даними НКЦПФР, на кінець 2016 року власником 38,1% акцій ПАТ "Завод по обробці кольорових металів" було ПрАТ "Укрпідшипник", кінцевими бенефіціарами якого є брати Сергій та Андрій Клюєви.

Як відомо, брати Клюєви оголошені у міжнародний розшук. Екс-очільник адміністрації президента Андрій Клюєв є одним із підозрюваних у справі про побиття учасників Євромайдану, є дані, що він перебуває в Росії. Депутат Верховної Ради, екс-"регіонал" Сергій Клюєв проходить у кількох справах, у тому числі щодо махінацій з оформленням резиденції Януковича в Межигір'ї.

Нагадаємо, держава намагається повернути придбані братами Клюєвими землеволодіння в Конча-Заспі під Києвом, однак процес просувається повільно. За три роки, що минули від Революції Гідності, з понад 5 гектарів лісу вдалося відсудити лише 40 соток.

ВідеоПрокуратура намагається відібрати лісові землі братів Клюєвих в Конча-Заспі

Залиште свій коментар