Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Арбітраж у Гаазі в п’ятницю винесе процедурне рішення щодо суперечки України та Росії

Вердикт має визначити межі та умови подальшого судового розгляду справи.

Росія продовжує порушувати міжнародне законодавство у справі про незаконне захоплення українських моряків і кораблів у 2018 році. Про це написала у фейсбуку заступниця голови МЗС України Олена Зеркаль після слухань у міжнародному арбітражі в Гаазі в четвер, 21 листопада.

Символічно, що саме сьогодні, в день Гідності та Свободи, ми відстоюємо Свободу і Гідність України та наших моряків на...

Опубліковано Lana Zerkal Четвер, 21 листопада 2019 р.

"Ми наполягаємо на тому, що справа є терміновою, оскільки незважаючи на те, що у вересні РФ звільнила наших моряків, кримінальні справи проти них тривають. Тобто, вона і надалі продовжує заперечувати імунітет українських моряків. Три дні тому – майже через рік після того, як 25 листопада 2018 року їх було захоплено – РФ звільнила наші кораблі, вилучивши з них зброю, комунікаційне обладнання і документи. Таким чином, РФ продовжує порушувати наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року та Конвенцію ООН з морського права", - наголосила дипломатка.

Вона сподівається, що трибунал має покласти край цим порушенням, тому Україна вимагає остаточного та обов'язкового рішення про визнання РФ винною у порушенні низки статей Конвенції. У процедурній частині позиція Києва полягає у вимогах відкритого процесу, трансляції слухань і доступу широкого загалу до матеріалів справи. Натомість Росія, за словами Зеркаль, прагне відтермінувати розгляд питання про порушення прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці, а також прагне зробити слухання максимально закритими.

"Сьогодні відбувся обмін позиціями та аргументами між сторонами. Зважаючи на суттєву різницю у підходах сторін до найбільш чутливих питань, досягти згоди не вдалося. Отже, вже завтра арбітраж ухвалить правила процедури своєї діяльності з урахуванням сьогоднішніх слухань та власного розуміння. Покладаємося на мудрість та прогресивність членів арбітражу", - зауважила в четвер дипломатка.

Відео У Гаазі відбуваються слухання у справі щодо захоплення рік тому Росією українських суден

Захоплення росіянами трьох наших суден з екіпажами у Чорному морі - розглядає арбітражний суд ООН. Слухання відбувалися в закритому режимі.  Атакуючи українські кораблі, Росія відверто порушила міжнародну конвенцію з морського права.  

У Гаазі відбуваються слухання у справі щодо захоплення рік тому Росією українських суден

Залиште свій коментар

Вибір редакції