"Армагедон" у Криму: поїзди та автобуси не ходять, світло вимикають, банківські картки блокують

Дата публікації
"Армагедон" у Криму: поїзди та автобуси не ходять, світло вимикають, банківські картки блокують

Жителі Сімферополя на порожньому пероні чекають останній поїзд із Києва / facebook.com/zair.akadyrov

Санкції проти окупованого півострова ввели Київ та країни й компанії Заходу.

Сьогодні у Сімферополь прибув останній поїзд "Київ-Сімферополь". "Укрзалізниця" оголосила, що тимчасово скасовує всі потяги в окупований Росією Крим. Також туди не їздитимуть і міжнародні потяги.

"Залізничний вокзал Сімферополя - сьогодні, 27.12.2014. Люди на пероні - в очікуванні останніх поїздів з Києва. Сакральне місце", - написав у Facebook журналіст і громадський активіст із Сімферополя Заїр Акадиров і виставив фото вокзалу – на коліях немає жодного поїзда.

Сьогодні Крим зустрічає останні поїзди. Надалі "для безпеки пасажирів "Укрзалізниця" обмежує маршрут курсування поїздів кримського напрямку до станцій Новоолексіївка та Херсон", ідеться в повідомленні перевізника. Ті поїзди, які сьогодні вирушають у напрямку Криму, на півострів уже не заїжджатимуть.

Зокрема, до станції "Новоолексіївка" курсуватимуть поїзди № 11/12 Київ – Сімферополь, № 28/27 Київ – Севастополь, № 88/87 Ковель – Сімферополь, № 86/85 Львів – Сімферополь, № 90/144-143/89 Дніпропетровськ, Кривий Ріг – Сімферополь та № 92/81 – 82/92 Кременчук (Полтава), Харків – Сімферополь.

До станції "Херсон" прямуватимуть поїзди № 310/309 Одеса – Сімферополь та № 132/131 Хмельницький – Сімферополь.

Окрім цього, скасовано три міжнародні поїзди:

- № 40/98 – 97/39 Сімферополь, Керч – Москва скасовано із Сімферополя, Керчі та Москви з 28 грудня;

- № 68/618/668-667/6617/67 Севастополь, Сімферополь, Євпаторія – Москва скасовано із Севастополя, Сімферополя, Євпаторії 29 грудня, а з Москви з 27 грудня;

- № 100/99 Мінськ – Сімферополь (із групою вагонів №56/55 Суми – Сімферополь) скасовано із Мінська та Сум з 27 грудня, із Сімферополя із 28 грудня.

"Пасажирам, які відмовляться від поїздки, кошти будуть повернені у повному обсязі на станціях відправлення поїздів. Для цього пасажирам потрібно звернутися у залізничні каси повернення квитків. Також пасажири зможуть повернути кошти за непрослідувану відстань. Для цього треба звернутися в залізничну касу станції висадки/посадки, де на квитку буде поставлена спеціальна відмітка. Після цього пасажир має написати претензійний лист на адресу пасажирської служби залізниці, до якого додати оригінал проїзного документа з відміткою і вказати повністю прізвище, ім'я та по батькові, адресу і паспортні дані пасажира. Гроші будуть повернені грошовим переказом", - пояснили в "Укрзалізниці".

Також із 26 грудня введено конвенції про заборону перевезення залізничним транспортом будь-яких вантажів між материковою частиною України та Кримом.

Водночас Україна скасувала всі рейсові автобуси в окупований Крим.

Міжнародна платіжна система MasterCard повідомила російські банки про необхідність призупинення операцій з платіжними картами на території Криму. Це обмеження викликано санкціями США супроти анексії Криму Росією.

Рішення MasterCard стало другим подібним протягом п'ятниці. Трохи раніше інша провідна міжнародна система Visa офіційно повідомила, що більше не може підтримувати емісію та прийом карток в Криму та їх обслуговування в банкоматах.

Крім того, Україна почала застосовувати аварійні відключення півострова від світла. У Криму до того ж виникли аварійні проблеми на ТЕС. А тому почали застосовувати ще жорсткіші графіки відключень від електроспоживання.

Наступна публікація