Атака клонів: які двійники і на яких округах заполонили мажоритарку на виборах до Ради

Атака клонів: які двійники і на яких округах заполонили мажоритарку на виборах до Ради

Найбільше використовують бренд "Слуга народу" та дублюють прізвища фаворитів перегонів.

Два однакових прізвища на окрузі, а інколи і чотири; фейкові самовисуванці, які використувують бренди партій "Слуга народу" або "Голос" - це реалії позачергових парламентських виборів в Україні на мажоритарних округах, що відбудуться вже майже за тиждень. Помилково обрати не бажаного кандидата, а його двійника стало простіше простого. 

Нині незаконне використання бренду та стилістики партії "Слуга Народу" виявлене більш ніж у третині округів у всій Україні. Це пов'язано з популярністю політичної сили. Згідно з даними соціологів, навіть невідомі персони, які балотуються просто від партії навіть нічого не зробивши вже мають щонайменше 30% підтримку. Зустрічаються і "клони" партії "Голос", яку очолює відомий співак Святослав Вакарчук, і тезки чинних депутатів 8-го скликання, які перемогли на цих же округах на минулих виборах 2014 року.

Те, що ця технологія тезків у виборчому бюлетені дійсно ефективна, було продемонстровано під час цьогорічних президентських виборів, коли частину голосів лідерки партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко відібрав Юрій Тимошенко. 31 березня він набрав 117 712 голосів виборців. У штабі Тимошенко тоді заявили, що саме вона мала вийти у другий тур з Володимиром Зеленським. Але зараз ця політтехнологія набула небувалих масштабів.

ТСН.ua підготував добірку тих округів, де виборці зіткнуться з такими двійниками, аби ви були пильними на виборах, не здійснили необачну помилку і проголосували дійсно за того кандидата, якого вважаєте найбільш гідним стати народним депутатом і працювати в головному законодавчому органі України.

У Дніпрі найбільш скандальний округ ймовірно №25. Від партії "Слуга народу" там балотується Максим Бужанський, однак на цьому ж окрузі зареєстровано Андрія Богдана - ім'я самовисуванця, яке повністю збігається з ім'ям чинного глави Офісу президента Андрія Богдана. Через часту появу в медійному просторі це ім'я повністю асоціюється із командою чинного президента Володимира Зеленського. 

Також на цьому окрузі балотуються два Загіди Краснових - обидва самовисуванці і шість кандидатів-підприємців, назви компанії яких з різними варіаціями містять словосполучення "Слуга народу": ТОВ "СЛУГА НАРОДУ – ЗЕ!", ТОВ "ПП "СЛУГА НАРОДУ", ТОВ "ДЕПУТАТ – СЛУГА НАРОДУ" тощо.

Схожа ситуація і на окрузі №33, що у Кривому Розі. Тут дублюються кандидати від "Батьківщини" - дві Ольги Бабенко, одна з яких дійсно висувається від партії, яку очолює Юлія Тимошенко, інша - самовисуванка і керівник ГО "Батьківщина-Кривий Ріг". Крім того, на окрузі зареєстровані два Миколи Колесника - обидва самовисуванці, але один Колесник є членом партії "УКРОП", інший - депутат Криворізької міськради. І ще тут перебувають два Олега Ляденки - один із них військовий, інший - безробітний. 

На 34 окрузі (Дніпропетровська область) аж чотири тезки: Ісаєв Гілал (від "Батьківщини") та Ісаєв Олександр (самовисуванець); Кравченко Олександр (від "Опозиційного блоку) і Кравченко Артем (самовисуванець); два самовисуванці Кришини Олеги та Чорний Дмитро (від "Слуги народу") і Чорний Олег (самовисуванець). 

Ще один "веселий" округ на Дніпропетровщині - №37. Тут 5 фейкових кандидатів від різних "Слуг народу", а справжній кандидат - Ігор Фартушний. Є також його тезко - сторож дитячого садка №3 "Дзвіночок" Фартушний Микола. 

На 38-му окрузі самовисувається чинний нардеп, який і був обраний за цим округом на минулих виборах Вадим Нестеренко (фракція "Блок Петра Порошенка"). Тут є його двійник Вадим Нестеренко - також самовисуванець, і 4 фейкових кандидати від різних "Слуг народу".

На Донечині "клони" зустрічаються на окрузі №48. У чинного нардепа Максима Єфімова, який був обраний як самовисуванець за цим же округом на минулих виборах (нині член фракції "БПП"), є безробітний і безпартійний двійник-самовисуванець.

У Запоріжжі на окрузі №74 від "Слуги народу" висувається генеральний директор "Мотор Січі" Геннадій Касай, водночас в бюлетені можна буде зустріти "працівників" в однойменних громадській організації і товаристві з обмеженою відповідальністю.

Схожа ситуація і на сусідніх 75-му та 76-му округах. А от на окрузі №78 в Бердянську можна зустріти не просто тезка кандидата від "Слуги народу" Віталія Боговіна - самовисуванця Василя Боговіна. Місцем роботи останнього вказано ГО "Громадський рух "Слуга народу". 

На 80-му окрузі конкурентом мера Мелітополя Сергія Мінька є його повний тезко - машиніст тепловоза. Від "Слуги народу" тут висувається директор адвокатського об’єднання "Гладкий, Яценко та Партнери" - Дмитро Гладкий. Йому конкуренцію можуть скласти самовисуванці, місцем роботи яких вказані благодійні фонди з назвою "Слуга народу".

Київська область. Тут розташувався один з чи не найскладніших округів в Україні. Два клони "Слуги народу" зареєструвались на 90-му окрузі в Білій Церкві (справжній кандидат від цієї партії підприємець Юрій Нестерчук), один затесався на окрузі №92 в Узині (справжній - професор з університету ім. Шевченка Валерій Колюх), але справжня "різанина" чекає на виборців в окрузі №94 - це Обухів і Васильків. 

Тим, хто збирався голосувати за чинного нардепа і партнера Петра Порошенка самовисуванця Ігоря Кононенка доведеться обирати між чотирма Кононенками, оскільки, окрім справжнього, на окрузі зареєстровано ще три: безробітний самовисуванець Артур Кононенко, самовисуванець і працівник ТОВ "Солідарність плюс" Олексій Кононенко та безробітний від партії ПАТРІОТ Олександр Кононенко.

Така ж сама історія чекає і на прихильників журналіста Олександра Дубінського, який балотується від "Слуги народу". На окрузі зареєстровано ще три тезки, місце роботи двох з яких вказані приватні підприємства "Слуга народу". 

На 100-му окрузі у Кіровоградській області виборцям доведеться обирати між двома Юріями Крутьками - один з них є висуванцем від Аграрної партії України, інший - самовисуванцем-підприємцем.

Округ №102 адвокату Артему Петрощуку від справжньої партії "Слуга народу" можуть скласти конкуренцію маловідомі Олена Плугіна і Богдан Курудз, які прцюють в однойменних організаціях.

Округ №107 в Луганській області вирізняється тим, що тут зареєстровані аж чотири людини з прізвищем Рибалка. Втім, лише один з них є чинним нардепом від Радикальної партії. У нього тут є навіть повний однофамілець - збігається і прізвище і ім'я - спеціаліст управління економічної безпеки Сергій Рибалка. Всі чотири є самовисуванцями.

НА 113-му окрузі (Луганщина) балотується двоє Зеленських, нардеп Віталій Курило (пербуває у фракції БПП, на цих виборах самовисувається), у якого також є двійник Павло (пенсіонер і самовисуванець) і - ексрегіонал, один із організаторів антимайданів у Луганську Володимир Струк, з яким разом висувається аж два тезки: монтажник-верхолаз Артем і пенсіонер Валерій.

124 округ, Львівщина. Від партії "Голос" тут балотується голова правління "БФ "Українська Галицька Фундація" Валентина Вендровська, водночас тих виборців, хто підтримує представників політичної сили Святослава Вакарчука чекає ще два кандидати, Денис Варламов, який працює в приватному підприємстві "Ґолос", і Тетяна Візеренко, яка працює в ПП "Голос". Всі три кандидати в бюлетені будуть розташовані поруч.

Запекла боротьба чекає на Одещину. Наприклад, 133-й округ. Тут зареєстровано одразу чотири Баранських, два Віталія, Віктор та Ігор. Примітно, що один з них – депутат одеської облради Віктор Баранський, висунутий "Опозиційною платформою – "За життя" буде змагатися на цьому окрузі зі своїм тезком Віталієм Баранським, який висунутий від головних конкурентів ОПЗЖ – "Опозиційного блоку".

Також на цьому окрузі на виборців чекають два Артеми Дмитруки. Один з них справжній кандидат від "Слуги народу", інший - самовисуванець, керівник фейкової ТОВ "Слуга народу. ЗЕ!". 

Крім того, на окрузі зареєстровані ТОВ "Слуга.Народу" киянка Олена Гринько, уманець та заступник директора ТОВ "Депутат – Слуга народу" Дмитро Анциферов (він до того ж вказаний як член партії "Слуга народу") та співробітник ТОВ "Слуга народу-Зе" Олександр Зелінський.

На 135 окрузі в Одесі балотується Дарт Вейдер. Але тим, кому не до жартів, і є бажання проголосувати за кандидата від "Слуги народу" варто звернути увагу, що є справжній кандидат від політичної сили комерційний директор, ТОВ "ГРИЛИОН" Олексій Леонов і фейковий - директор  ТОВ "Слуга народу", самовисуванець Євген Леонов. 

На Одещині зустрічається безліч клонів на 137-му окрузі. Зокрема, тут самовисувається чинний нардеп Олексій Гончаренко. Поруч з ним в бюлетені розташуються водій Олександр Гончаренко і директор будівельної компанії Сергій Гончаренко. Також балотується у народні обранці ще один нардеп цього скликання і президент ФК "Чорноморець" Леонід Клімов, а також його тезки - безробітний Василь Климов і журналіст Денис Клімов. 

Від "Слуги народу" на цьому окрузі балотується адвокат Олександр Муконін, одночасно зареєстровано й безпартійного і безробітного самовисуванця Олега Муконіна. 

Клон є ще у одного чинного нардепа, який також самовисувається на Одещині на 138-му окрузі Івана Фурсіна - безробітний Іван Фурсін. Також у нардепа Віталія Барвіненка є двійник на 141-му окрузі - безробітний, безпартійний і без вищої освіти Віталій Барвіненко.

А на окрузі №139 зареєстровані такі кандидати зі схожими даними: Ігор Васильковський, який балотується від "Слуги народу" і самовисуванець Василь Васильковський, який є директором ТОВ "СЛУГА НАРОДУ-ЗЕ". Дублюється кандидат від "Слуги народу" і на 142-му окрузі: справжнім є директор ТОВ "Жилстройсервис-2" Руслан Плохой, поруч в бюлетені буде розташований безробітний самовисуванець Ігор Плохой. 

На останньому окрузі на Одещині - 143-му - зареєстровано двох тезків від різних політичних сил: за мандат змагатимуться генеральний директор ТОВ "НТК Метрополія" Віктор Куртєв від "Слуги народу" і безробітний представник "Опозиційного блоку" Федір Куртєв. 

У Кременчузі на окрузі №146 зустрінуться два самовисуванця Геннадія Музики: один з них є заступником генерального директора компанії "АвтоКрАЗ", інший - оператором-станочником. Також на цьому окрузі зареєстровано Савченка Олега, який є директором підприємства "ГОЛОС!", втім не має жодного стосунку до однойменної політичної сили. 

Непростим є й округ №149 на Полтавщині. Тут висуваються два чинних нардепи і обидва мають клонів. Зокрема, депутат від Радикалів (нині - самовисуванець) Артем Вітко має двійника менеджера Антона Вітко, а народний обранець від "Народного фронту" (нині - самовисуванець) Андрій Река має двійника пенсіонера Миколу Реку. 

Округ №159, Сумська область. Це округ, де балотується відомий мер Глухова Мішель Терещенко. Від "Слуги народу" зареєстрований безробітний Дмитро Шевченко - його повний тезко Дмитро Шевченко є самовисуванцем і керівником проєктів у ПП "СЛУГА НАРОДУ!".

В окрузі №178 (Харківська область) очікувано є двійник саме кандидата від "Слуги народу". Від команди президента на вибори йде голова Балаклійської районної ради Олександр Литвінов, одночасно з ним висувається тезка без вищої освіти - Віталій Литвінов. 

На Хмельниччині вирізнився округ №189. Тут самовисувається заступник гендиректора мережі “Епіцентр” Борис Артарі-Колумб, водночас зареєстровано ще 5 кандидатів, які працюють в "Епіцентрі".

Округ №197, Черкащина. Тут балотується позафракційний депутат Владислав Голуб одночасно із двійником - ще одним Владиславом Голубом. Останній є член редакційної ради ТОВ "Телекомпанія "Телевсесвіт".

Чернігівщина багата на клонів і фейків. Зокрема, на окрузі №206 фейкових представників "Слуги народу" зустрічається аж три, на окрузі №207 - двоє, ще двоє - на 210-му. Втім на 207-му ще дублюється самовисуванець, нардеп від БПП Анатолій Євлахов. Двічі. Окрім нього, в бюлетені зустрінеться Анатолій Євлахов - виконавчий директор ПП "УДАР" і ще один Анаталій Євлахов, він тимчасово безробітний. 

На 209 окрузі зареєстровано два клони висуванця від "Слуги народу" Валерія Зуба. Один з них працює комірником, інший - вихователем.

У Києві на 219-му окрузі зустрічаються два клони: один з них традиційно однофамілець кандидата від "Слуги народу" Миколи Тищенка -  тренер-викладач з таїландського боксу, самовисуванець Анатолій Тищенко. Інший - двійник нардепа Олександра Третьякова. 

Представники різноманітних компаній, благодійних фондів, громадських організацій, приватних підприємств тощо з афільованою назвою "Слуга народу" також зустрічаються на 160, 174 179, 182, 183, 198, 201 округах, ще по одному-двом таких кандидатів зареєструвались на округах у Києві №№ 213, 214 та 221.

Згідно з даними, розміщеними у відкритих реєстрах, щонайменше 44 приватні компанії з найменуванням "Слуга народу" було відкрито за останні півтори місяці. 

Схеми з клонами та підставні партії: вибори до парламенту вражають кількістю політтехнологій

Схеми з клонами та підставні партії: вибори до парламенту вражають кількістю політтехнологій

Нагадаємо, суд зобов'язав ЦВК виключити з виборчих бюлетенів інформацію про партійність кандидатів-клонів, які вказали місцем своєї роботи юридичні особи, у назві яких використані позначення "Слуга Народу" або "ЗЕ!".

20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори відбуватимуться за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями буде 21 політична сила. Загалом за депутатське крісло змагатимуться майже п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів, які виготовить "Поліграфічний комбінат "Україна". Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі, бо кожний виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата. Крім того, ЦВК спростила механізм тимчасової зміни місця голосування, що з собою треба мати тільки паспорт, бути включеним до Реєстру виборців і на місці заповнити заяву. Складнощі можуть бути лише для людей, які не мають місця реєстрації взагалі. За статистикою, в Україні таких мешкає понад 980 тисяч. Їх до списку виборців не вносять, але віддати голос вони можуть. Зокрема, можна звернутися до центру обліку бездомних громадян і там буде визначено реєстрацію в цьому закладі і можна буде проголосувати. Пам’ятайте, що змінити місце голосування можна до 15 липня.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація