Аудіоскандал за участю Гончарука, Маркарової і Рожкової: чим він може обернутися і чи поплатиться хтось посадою

Відправити уряд у відставку наразі неможливо.

У мережі з’явились аудіозаписи особистого спілкування прем’єр-міністра Олексія Гончарука з високопосадовцями. Кількахвилинні ролики змонтовані з багатогодинної наради, яка відбувалась у закритому режимі. Хто пише топ-чиновників і чи поплатиться хтось посадою, у сюжеті ТСН.19:30.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, міністерка фінансів Оксана Маркарова та заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова фігурують у записах. На них Гончарук радиться з колегами, як пояснити президенту Володимиру Зеленському зміцнення гривні і дірку в бюджеті 50 мільярдів гривень.

"У Зеленського є дуже примітивне… просте розуміння економічних процесів: є платіжний баланс, він сильно не покращився, а гривня сильно зміцнилася - аномалія. Він шукає відповідь на це питання. У нього немає відповіді на це питання", - говорить чоловічий голос, схожий на Гончарука.

Гончарук не лише нарікає на спрощене розуміння економіки Зеленським, а у розмові "профаном" називає й себе. "Я юрист за освітою. Але я розумію: є дві економічні теорії - монетарна та кейнсіанська", - каже він.

Відео Одразу після появи скандальних аудіозаписів Гончарука викликали до Офісу президента

У Мережі з’явилися аудіозаписи особистого спілкування прем’єр-міністра з високопосадовцями. Кількахвилинні ролики змонтовані із багатогодинної наради, яка відбувалася у закритому режимі, підтвердив лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.  

Одразу після появи скандальних аудіозаписів Гончарука викликали до Офісу президента

Після появи записів Гончарука викликали до Офісу президента, жде він говорив із Зеленським. Ображеним президент не виглядав, - розповідає лідер парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Він радить не все, що на записах, сприймати всерйоз. Наприклад, слова про те, що прем’єр - профан в економіці. "Це може бути і в гумористичній формі. От я, наприклад, айтішник, але я коли спілкуюсь не з айтішниками завжди кажу "от я нічого не розумію в айті", розкажіть мені, як це працює". Це так званий метод симпліфікації", - каже Арахамія.

Як ставитися до висловлювань їхнього прем’єра, думки у монобільшості роздвоїлися. Частина депутатів переконана, що Гончарук дискредитував себе і мав би подати у відставку. Інші вважають, якщо прем’єра прослуховували довго, а це найбільший компромат, значить, справи в уряду ідуть добре.

Гончарук публічних відповідей на складні запитання уникає. Натомість записав відео, де пообіцяв своїм недоброзичливцям, що не дочекаються, і натякнув. що ситуацію розхитують невдоволені реформами.

Відправити уряд у відставку наразі неможливо навіть технічно, бо у прем’єра законний річний імунітет. Утім,  жарти на тему туману в голові у Зеленського і профана-Гончарука  депутати радо переповідають у парламентських кулуарах.

Завтра у парламенті запланована година запитань до уряду - тож відповісти на запитання міністрам таки доведеться. Своєю чергою, у владі усерйоз замислилися, що робити із безпекою високопосадовців, якщо навіть закриті розмови топ-чиновників у кабінетах пишуть.

Кореспондентка ТСН Ольга Кошеленко.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів