Аваков хоче переглянути статус АТО і скасувати обмеження для військових і спецслужб на Донбасі

Глава МВС підтримав ідею секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Статус АТО на Донбасі необхідно переглянути і усунути штучні обмеження для військових і спецслужб під час бойових дій.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час прес-конференції, пише УНІАН.

"Зараз, коли йдеться про повномасштабну військову операцію, це не спеціальна операція Служби безпеки із залученням інших сил, то, очевидно, потрібно переглянути статус, але не переглядати суть", - наголосив він.

Як пояснив Аваков, термін "антитерористична операція" почали вживати після початку російської агресії в Україні, це рішення було "реакцією на незвичайну ситуацію, що раніше не траплялася в Україні".

"Олександр Турчинов (секретар РНБО) виступив із бажанням впорядкувати це питання і вирішити цілий ряд процесуальних взаємин всередині, так, щоб нашим військовим і спецслужбам не ставилися штучні обмеження", - зазначив він.

На думку Авакова, конфлікт на Донбасі буде вирішуватися не на лінії зіткнення.

"Він вирішуватиметься через політичний тиск на агресора і політичне врегулювання, другим темпом, безумовно, йде позиція правоохоронців і військових", - додав міністр.

Нагадаємо, напередодні Турчинов заявив, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ.

Своєю чергою президент Петро Порошенко переконаний у важливості забезпечення українських військових всіма можливостями для протидії російській агресії.

"Якщо ми скасуємо АТО і в той же час не надамо військовим права діяти адекватно в умовах агресії - залишимо Україну беззахисною", - наголосив глава держави.

Залиште свій коментар