Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аваков-молодший розповів, як відреагував батько-міністр на новину про обшуки у сина

Олександр вирішив залишатися у Києві, а не за місцем реєстрації.

Син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков, після винесеного судом запобіжного заходу, залишається у Києві та без електронного браслета. ТСН вдалось із ним поспілкуватися. До Харкова син міністра внутрішніх справ не поїхав, бо вважає, що перебувати в Києві наразі зручніше.

Відео Аваков-молодший заявив про політичний підтекст у "справі рюкзаків"

-   Звичайно, мені зручніше перебувати у Києві, адже ведеться робота з адвокатами, слідчими

-   Що власне сталося з браслетом?

-   Мені пояснили, що зараз немає можливості його вдягти. Я готовий виконувати всі вимоги суду і буду це робити. Нажаль, не можу виконати вимоги здати закордонний паспорт, адже його в мене немає фізично, його вилучили під час обшуку. І можливості забрати його в НАБУ та передати міграційній службі в мене немає.

-   В приписі суду три закордонних паспорти…

-   Там помилка. В людини за законом може бути лише два закордонних паспорти. Це маніпулятивна заява про те, що за внутрішнім паспортом теж можна виїхати за кордон, наприклад, до Білорусі. І тут я не розумію – мені що, треба здавати внутрішній паспорт? З якими документами тоді я залишусь.

-   Стосовно запобіжного заходу – що це означає?

-   Я маю повідомляти слідчих про свої переміщення, з'являтись у органах слідства за запитом, відповідати на запитання слідчих. Про переїзди з міста до міста я маю попереджати, що з такого по таке число буду перебувати, приміром, у Харкові чи Дніпрі.

-   Чому саме зараз почалось це розслідування, адже справа вже крутиться три роки?

-   Я пов'язую це з політичною обстановкою у країні. Вся ця справа абсолютно політична ангажована і створена для того, щоб чинити тиск на мого батька. Політична кон'юнктура нині така, що батьковим політичним опонентам це було вигідно зробити саме зараз.

-   Яка перспектива справи?

-   Я абсолютно впевнений, що зможу захистити своє чесне ім'я в суді. Ця справа буде нарешті закрита і людям, які три роки поливали мене брудом, вистачить хоробрості хоча б вибачитись перед моєю родиною.

-   Як відбувалося затримання?

-   Близько 7-7:30 ранку у двері дикий дзвін та стукіт. Доброго дня, це НАБУ, відкрийте. Я сказав, що відкрию, коли приїде адвокат. Адвокат приїхав – почалися процесуальні дії з обшуком.

-   Як до вас ставились спецпризначенці?

-   Абсолютно гуманно, лояльно. Спілкувались ввічливо, чекали, коли детектив продовжить зі мною процесуальні дії.

-   Де ви провели першу ніч після затримання?

-   Мене доправили до ізолятору тимчасового тримання десь на Подолі. Не найкраща ніч в моєму житті.

-   Ви продовжите працювати, займатись бізнесом?

-   Ні, наразі в мене головне завдання – захистити своє чесне ім'я в суді, на це будуть спрямовані всі сили.

-   Що перше сказав батько, коли ви йому повідомили?

- Я йому зателефонував, кажу – до мене прийшли з обшуком, я вже викликав адвоката. Каже – добре, займайся.

З-під варти на волю Аваков-молодший вийшов напередодні ввечері. До того Солом'янський суд Києва 4 години був буквально окупований журналістами, людьми в камуфляжі та депутатами. Останні твердили – прийшли не чинити тиск на суд, а простежити за роботою прокурорів.

Олександру Авакову сторона обвинувачення закидала сприяння розтраті державних коштів. Мовляв, два роки тому він та тодішній заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар допомогли фірмі, до якої причетний третій затриманий Володимир Литвин, перемогти тендер на закупівлю рюкзаків для внутрішніх військ за завищеними цінами. Просили тримання під вартою чи заставу по кілька мільйонів гривень.

"Має широке знайомство з народними депутатами. Орган вважає, що може мати місце чи за його проханням, чи його переконанням вплив", – аргументували прокурори на суді.

Інші два засідання тривали поверхом нижче та спокійніше. Іще двох фігурантів наплічникової справи м  Сергія Чеботаря та Володимира Литвина – судді також відпустили  під особисте зобов'язання.

Кореспонденти ТСН Антон Страшко, Дмитро Святненко, Ганна Бока, Сергій Швець

Залиште свій коментар

Вибір редакції