Аваков погрожує відставкою та пропонує референдум щодо "особливого статусу" Донбасу

Міністр позитивно оцінив проект введення в Донбас міжнародної поліцейської місії

Глава МВС України Арсен Аваков вважає неконституційним проект створення в Донбасі непідконтрольної Києву "народної міліції".

Він готовий піти у відставку, якщо подібне рішення буде затверджено парламентом.

"В Мінських угодах прописані проекти типу "народна міліція", що не підкоряється МВС України. Я не приймаю цього пункту, і ніколи не буду приймати. І мене ніхто не змусить", - заявив міністр, запевнивши, що в разі прийняття парламентом такого рішення, не стане миритися з ним і покине свою посаду.

"Поліція повинна бути українською, за українським законом і за єдиним стандартом. Особливої поліції, що не підкоряється нікому, не буде. Принаймні, це моя позиція. Може бути, парламент вирішить по-іншому, але в цьому випадку я піду у відставку", - заявив Аваков.

Зазначимо, що міністр позитивно оцінив проект введення в Донбас міжнародної поліцейської місії, яка змогла б виступити арбітром конфлікту і не допустити нових зіткнень між ЗСУ та бойовиками.

Крім того, за його словами, якщо зміни до Конституції щодо децентралізації будуть винесені зараз на голосування у Верховну Раду, навіть сам факт цього викличе "дуже серйозну кризу".

Аваков переконує, що  причина цього - замаскований в реформі децентралізації "особливий статус Донбасу", голосів за який немає.

"Той проект треба забути, тому що він ніколи не буде проголосований. Треба виносити окремо (без норми про "особливий статус" – ред.) і голосувати тільки децентралізацію. І тоді є всі шанси, що цей законопроект буде проголосований", - сказав Аваков.

Аваков переконаний, що це питання слід виносити на всеукраїнський референдум.

"З цих питань, як і з питань судової реформи, має бути референдум. ... Якщо йти на питання "особливого статусу", то нехай про це скаже народ. Такі речі не можуть вирішуватися однією-двома фракціями в парламенті", - сказав міністр.

Нагадаємо, що глава уряду Володимир Гройсман не хоче, аби питання про статус Донбасу виносили на референдум.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: