Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Австрія не визнає вибори РФ в анексованому Криму - президент республіки

За словами Ван дер Беллена, на окупованому півострові не можуть відбуватися правомочні вибори.

На території окупованого Криму не можуть відбуватися легітимні вибори російського президента.

Про це заявив федеральний президент Республіки Австрія Александер Ван дер Беллен.

"З точки зору Австрії зрозуміло, що анексія Криму є протиправною. І це є також позицією Європейського Союзу. Тому на території Криму не можуть відбуватися правомочні вибори до російського парламенту та вибори російського президента. І це не тільки моя точка зору. Це однозначна точка зору всього австрійського уряду", - сказав він.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко подякував і своєму колезі, і уряду Австрії за офіційну позицію, яка була висловлена на сайті МЗС Австрії щодо того, що вони "не спрямовують до Криму спостерігачів, не вітають і не визнають", і закликав усіх європейських партнерів та увесь світ рішуче відреагувати на "той виборчий фарс, який Москва організовує цієї неділі на окупованій території українського Криму – на четверту річницю спроби анексії Кримського півострова".

Президент також наголосив на важливості притягнення до відповідальності усіх тих, хто  бере безпосередню участь в організації "так званих виборів", в тому числі і запровадження персональних санкцій проти них.

"Спільні й узгоджені дії мають врешті-решт призвести до звільнення усієї української території – на Донбасі і в Криму. Останні події на Сході нашої держави, коли недотримуються чергового перемир’я, яке було оголошено, останні події в Австрії, підтримка терористичних угрупувань в Україні – це безумовно додаткові аргументи щодо спільних і консолідованих дій і рішень щодо повернення Росії в формат міжнародного права. Рішучість нашої відповіді визначить, як швидко ми зможемо повернути Росію до поваги верховенства міжнародного права", - зазначив глава держави.

Порошенко також наголосив на спільній позиції двох президентів щодо важливості історичних уроків тих подій, відповідальності, необхідності захисту та укорінення наших демократичних цінностей.

"Рівно вісім десятиліть тому, як Україна чотири роки тому, Австрія пережила атаку з боку сусіда. Маю на увазі гітлерівський аншлюс. Геополітична одержимість однієї групки перекреслила надії цілих народів", - резюмував він.

Нагадаємо, вибори президента Росії відбудуться 18 березня цього року - у день, коли після так званого референдуму Путін "приєднав" Крим до РФ.

За крісло глави РФ борються вісім кандидатів: Сергій Бабурін (Російський загальнонародний союз), Павло Грудінін (КПРФ), Володимир Жириновський (ЛДПР), Володимир Путін (самовисуванець), Ксенія Собчак ( "Громадянська ініціатива"), Максим Сурайкин ( "Комуністи Росії"), Борис Тітов ( "Партія зростання"), Григорій Явлінський ( "Яблуко").

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров запевнив, що кримські татари не братимуть участі в виборах РФ, незважаючи на шантаж і погрози.

Залиште свій коментар

Вибір редакції