Азаров розповів про "важкого" Путіна і жаль до Тимошенко

Дата публікації
Перегляди
2933
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Азаров розповів про "важкого" Путіна і жаль до Тимошенко

Фото: ТСН.ua

Прем'єр розповів, як він прийшов у політику та що найбільше любить у своїй роботі.

Микола Азаров дав інтерв'ю Ларрі Кінгу ще 28 листопада / Фото: ТСН.ua
Прем'єр-міністр Микола Азаров дав інтерв'ю відомому журналісту та телеведучому Ларрі Кінгу, в якому розповів про своє ставлення до українських та іноземних політиків, а також про те, як він розпочинає свій ранок.

Азаров зазначив, що у своїй роботі більше всього любить те відчуття, що йому щось вдається."Те, що ми побудували великі стадіони, аеропорти, міст через річку Дніпро... Ось я колись піду з цієї посади, буду проїжджати повз цього моста і думати, що це я його побудував", - розповів прем'єр.

Однак, у роботі прем'єр-міністра є й негативні сторони. Так, Азаров пожалівся Ларрі Кінгу, що його постійно сварять. "Ось люди чимось незадоволені. Хто винен? Прем'єр-міністр. Не дуже-то... Не можу до цього звикнути", - сказав він.

Азаров також повідомив, що політикою почав займатися, коли йому було вже більше 40 років.

"Став розсипатися Радянський Союз. Я керував великим науково-дослідним інститутом і я побачив, що в Москві моя робота стала не потрібна. Треба було думати, як зберегти ту справу, якою я займався. Я став членом парламенту", - розповів прем'єр.

Азаров розповів, що тоді він був одним з засновників демократичної платформи в КПРС, підтримував Єльцина та мав багато зустрічей з Горбачовим. "Потім я переконався що Єльцин - це не та людина. Події стали розвиватися в самому трагічному сценарії", - повідомив прем'єр.

Говорячи про президента СРСР Михайла Горбачова, Азаров зізнався, що спочатку був від нього у захваті.

"До Горбачова всі керівники Радянського Союзу читали строго з паперу. Був навіть один момент, коли Брежнєв двічі прочитав одну і ту ж сторінку. Помічник поклав йому подвійний екземпляр. Він не звернув уваги і двічі прочитав одне й те саме. От після таких керівників Горбачов справив велике враження на людей. І я був теж у нього, ну, не закоханий, але принаймні зачарований. Однак дуже скоро я переконався, що все, що він каже - нічого не робиться. Більш того, весь його стиль роботи - це абсолютна безвідповідальність. І по суті справи, після його приходу почався розвал тієї системи, яка керувала країною", - зазначив Азаров.

Про Путіна, США та Європу

На питання Ларрі Кінга про його ставлення до російського прем'єра Володимира Путіна, Азаров зазначив, що з ним важко домовлятися.

"Путін - дуже важка людина. Коли в нього є якась мета, він її жорстко домагається. З ним дуже важко досягати компромісів. В цьому труднощі", - сказав Азаров.

На питання, чи вдається це йому, Азаров зі сміхом відповів, що вдається, "щоправда, не завжди так, як хочеться".

"Але доводиться домовлятись, куди ж ми дінемось. Це реальність. Ми отримуємо всі енергоносії з Росії. Вона для нас надзвичайно важлива. Росія - це третина нашого товарообігу. Насамкінець, в Росії живуть близько двох мільйонів українців", - пояснив Азаров.

Водночас на запитання, як він ставиться до президента США, Азаров відповів, що загалом для нього немає різниці, хто обіймає цю посаду - головне, щоб там там була стабільність у політиці.

Щодо Європи прем'єр сказав, що слідкує за їх економічною ситуацією, та вважає, що в них нарешті "прокинувся розум". "Я думаю, що у них нарешті з'явиться усвідомлення відповідальності", - висловив сподівання Азаров.

Про Facebook та Twitter та революції

Азаров запевнив Ларрі Кінга, що не боїться нових віянь в технологіях, таких як Facebook та Twitter.

"Це ж реальність. Боїшся ти - не боїшся, ти повинен це враховувати. Я відкрив свою сторінку на Facebook. Я кожен день переглядаю, а раз на тиждень я спілкуюся реально. Це дуже корисно, коли кожен може вийти на рівень прем'єр-міністра", - зазначив він.

Також Азаров повідомив, що в нього поки що немає Твіттера, але пообіцяв обов'язково скористатися.

На закид Ларрі, що у Twitter часто лунають заклики до революції, Азаров відповів: "Напевно України свій ліміт на революції вичерпала. У нас зовсім недавно була революція - 7 років тому. Люди відчули, що це таке. Окремі політики у нас дуже хочуть революції. Але я категоричний противник революції".

Азаров зазначив, що у 2004 Україна була найбільш успішною державою в Європі.

"У нас було зростання ВВП в 2004 році більше 15%. Наш експорт зріс майже на 60%. Таких темпів зростання Україна не знала. Уявіть собі 10 років такого розвитку, вже зараз Україну було б не впізнати. І ось наприкінці 2004 року у нас відбувається так звана Помаранчева революція".

Про нахабство колишнього лівійського лідера

Азаров повідомив, що він перебував в Лівії з візитом за 2 місяці до революції та йому не сподобався режим в країні.

На запитання, чи зустрівся він з Муаммаром Каддафі, Азаров відповів негативно та зазначив, що його це дуже здивувало, оскільки зустріч була призначена.

"Її 5 разів переносили. Потім мені сказали, що о 3-ій годині ночі, мені мають подзвонити. Я сказав: передайте пану Каддафі, що я лягаю спати об 11 годині вечора і прокидаюся о 7-ій. Якщо його такий режим влаштовує, я готовий з ним зустрітися", - розповів Азаров, додавши, що йому розповіли, що Каддафі так зустрічається з усіма державними діячами.

Про Тимошенко

Азаров зізнався, що відчуває жаль до ув'язненого екс-прем'єра Юлії Тимошенко. "Звичайно. Я її знаю особисто, тому, природно, мені неприємно, що вона перебуває у в'язниці", -запевнив політик.

На питання Ларрі, чи зможе коли-небудь ще жінка стати прем'єр-міністром в Україні, Азаров відповів: "Чому б ні?".

"Нормальні жінки, які володіють гідністю достатньо більш сильною, ніж чоловіки. І світова історія наводить багато прикладів", - зазначив прем'єр.

Однак, як додав політик, в Україні він таких на даний момент не бачить. "Але коли-небудь – може бути".

Про ранкову зарядку

На запитання Ларрі Кінга про самопочуття Азаров зазначив, що почуває себе нормально. "Я кожний день пропливаю по кілометру, потім 30 разів підтягуюся. Мені дуже не хочеться, але я це роблю".

Читайте також:

Азаров зізнався, що Горбачов його зачарував

Азаров нагадав Ларрі Кінгу американського президента

Азарову Facebook допоміг дати по руках ідіоту за BMW

Азаров: Путін дуже важка людина

Інтерв’ю Азарова Ларрі Кінгу

Інтерв’ю Азарова Ларрі Кінгу
Наступна публікація