Батумський саміт: президенти України, Грузії та Молдови підписали Декларацію про євроінтеграцію

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Батумський саміт: президенти України, Грузії та Молдови підписали Декларацію про євроінтеграцію

Офіс Президента України

Лідери країн заявили, що європейська інтеграція не має альтернативи.

Очільники Асоційованого тріо — Грузії, України та Молдови під час зустрічі в Батумі підписали Декларацію про важливість європейської інтеграції.

Про це інформує пресслужба Офісу президента України.

Сторони запевнили, що залишаються відданими цінностям, на яких побудований ЄС – демократії, повазі до прав людини та верховенству права.

"Ми підтверджуємо свою непохитну відданість продовженню процесу нашої інтеграції до Європейського Союзу шляхом всеохоплюючих реформ, спрямованих на зміцнення наших демократичних інституцій, та поступовому наближенню нашого законодавства у відповідних сферах до ключових елементів права ЄС", — йдеться в повідомленні.

Лідери держав вважають, що надання європейської перспективи Україні, Молдові та Грузії стане потужним стимулом та надасть поштовх для більш широких реформ.

Президенти нагадали, що відповідно до статті 49 Договору про ЄС Грузія, Молдова та Україна як європейські держави, які поважають європейські цінності та віддані їхньому просуванню, можуть подати заявки на вступ до Європейського Союзу.

"Вступ до Європейського Союзу – це мета, яка об’єднує наші три держави. Європейська інтеграція не має альтернативи для наших країн, і жодна третя сторона не зможе вплинути на цей суверенний вибір", — зазначили очільники Грузії, України та Молдови.

Учасники Батумського саміту домовилися посилити співпрацю з ЄС, особливо у сферах транспорту, енергетики, цифрових трансформацій, зеленої економіки, юстиції та внутрішніх справ, стратегічних комунікацій та охорони здоров'я.

Також вони висловили підтримку ініціативі ЄС "Східне партнерство" — проєкту Європейського союзу для розвитку інтеграційних зв’язків з шістьма країнами колишнього СРСР: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною.

Крім того, Саломе Зурабішвілі, Мая Санду та Володимир Зеленський попередили ЄС про загрозу, яку несе регіону окупація Абхазії та Південної Осетії, війна на сході України, окупація Криму, а також невирішений конфлікт у Придністров’ї.

Раніше Україна, Грузія та Молдова попросили Єврокомісію допомогти в отриманні COVID-вакцин.

Новини тижня: "Північний потік-2" став основною темою перемов Меркель із Зеленським та із Байденом

Новини тижня: "Північний потік-2" став основною темою перемов Меркель із Зеленським та із Байденом

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація