За словами лідера кримськотатарського народу, "є дуже великі підстави" очікувати приїзду Байдена до Києва.
Президент США Джо Байден може взяти участь в міжнародному саміті Кримської платформи, який відбудеться у Києві 23 серпня.
Про це лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив в суботу, 27 лютого, під час присвяченому Дню спротиву окупації Криму і Севастополя заходу в "Кримському домі", пише "Крим.Реалії".
"Багато країн світу, зокрема країни Ради Європи, США, вже висловили згоду (приєднатися. - Ред.). Хоча я точно не можу сказати, чи будуть вони представлені 23 серпня цього року на саміті, але є дуже великі підстави сподіватися на те, що зокрема і Джо Байден 23-го числа буде тут. У всякому разі, над цією темою ми будемо дуже ретельно працювати", - висловився він.
Джемілєв додав, що створення "Кримської платформи" є істотним кроком на шляху до деокупації Кримського півострова.
"Питання окупованого Донбасу якоюсь мірою на базі Мінських угод обговорюється. Але тему деокупації Криму Путін взагалі обговорювати не хоче. І нахабно заявляє те, що це земля Росії, і те, що там діється, на окупованій території, - це, мовляв, внутрішні справи РФ. Але з цим, зрозуміло, ні Україна, ні світова спільнота, жодною мірою не може погодитися, і робитимуться необхідні заходи з деокупації", – наголосив лідер кримськотатарського народу.
Водночас офіційного підтвердження планів президента США Джо Байдена взяти участь в саміті "Кримської платформи" поки немає.
Нагадаємо, що цього тижня президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення "Кримської платформи" - переговорного майданчика, метою якого є деокупація Криму. До цієї роботи влада України планує залучити лідерів країн-партнерів. Першим запрошення отримав президент Франції Еммануель Макрон, у французькому МЗС вже привітали ініціативу. Запрошено також Канаду - тамтешня українська діаспора до річниці окупації Криму закликала уряд посилити тиск на Росію.
Раніше президент США Джо Байден пообіцяв допопомагати протистояти агресії Москви. Він наголосив, що Америка ніколи не визнає анексії півострова, і разом з Києвом продовжить працювати над тим, аби притягнути Москву до відповідальності.
Тим часом РНБО підготувала стратегію деокупації та реінтеграції Криму. Документ мають затвердити за два тижні.