Байден пояснив, чому зупинити будівництво російського "Північного потоку-2" вже неможливо

Байден пояснив, чому зупинити будівництво російського "Північного потоку-2" вже неможливо

Associated Press

Байден запевнив, якщо Росія буде й надалі проявляти агресію чи шантажувати Україну, вона відповідатиме за це.

Російський газопровід "Північний потік-2", який будується в обхід України, майже повністю завершений, тому протидія його зведенню санкціями на цьому етапі вже неможлива.

Про це заявив пізно увечері 21 липня президент США Джо Байден.

За словами американського лідера, наразі "Північний потік-2" закінчений на 99% і на цьому етапі немає можливості зупинити завершення російського проєкту.

"Північний потік" закінчений на 99%. Ідея про те, що щось буде сказано або зроблено, буде зупинено, була неможливою. Але, як ви знаєте, у мене були дуже, дуже плідні дискусії з Ангелою Меркель, і вона працює, і урядом Німеччини, про зобов'язання, яке передбачає, що якщо насправді Росія докладе зусиль для навмисного заподіяння болю Україні або іншим країнам, вони будуть відповідати", - цитує Байдена CNN.

Нагадаємо, що міністерство закордонних справ Німеччини опублікувало декларацію Вашингтона і Берліна за російським проєктом "Північний потік-2". Україна через це ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною.

Також Меркель обговорила з Путіним "Північний потік-2" і транзит газу через Україну.

Раніше повідомлялося, що Зеленський на зустрічі з Байденом 30 серпня в Вашингтоні обговорить російський проект "Північний потік-2" як виклик безпеки для України і Європи.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Новини світу: офіційний Київ відреагував на спільну декларацію США та Німеччини щодо ПП-2

Новини світу: офіційний Київ відреагував на спільну декларацію США та Німеччини щодо ПП-2