Байден у розмові з Порошенком назвав Коломойського "занозою у дупі"

Байден у розмові з Порошенком назвав Коломойського "занозою у дупі"

Фото: Сайт президента України

Байден і Порошенко мали телефонну розмову.

В оприлюдненій телефонній розмові тодішнього президента України Петра Порошенка та віцепрезидента США Джо Байдена високопосадовець адміністрації Барака Обами назвав бізнесмена Ігоря Коломойського "занозою в дупі".

Про це йдеться в аудіозаписах, які оприлюднив народний депутат Андрій Деркач на пресконференції у Києві.

Зокрема, перемовник, голос якого схожий на голос Байдена, заявив, що для отримання траншу МВФ українській владі слід ухвалити важке рішення – націоналізувати "ПриватБанк". Американець визнав, що із Коломойським буде складно і назвав його "занозою в дупі".  

"Я знаю, що це складно. Коломойський – "заноза в дупі" та проблема для всіх. Але це дійсно критично важливо, щоб ви впорались з цим зараз. І все буде добре. Я лише хочу, щоб ви зателефонували голові НБУ та підтримали її. Дали їй зрозуміти, що ви з нею, коли вона визначить дату і піде вперед", - йдеться в аудіозаписі.

Нагадаємо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим

18 квітня 2019 року окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. У "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною. Тодішній президент  президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

"Приватбанк" програв черговий позов компанії, що належить Коломойському та Боголюбову

"Приватбанк" програв черговий позов компанії, що належить Коломойському та Боголюбову

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Наступна публікація