Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Байден уп'яте прилетів до Києва

У понеділок він матиме три важливі зустрічі.

Віце-президент США їде в Україну запевнити, що Захід не поступиться Росії українськими інтересами.

Про це журналістам повідомив високопосадовець Білого дому, - пише "Голос Америки".

"Одна з основних цілей цієї поїздки – нагадати народу України та світові, що навіть при тому, що багато міжнародної уваги було приділено російському втручанню у Сирію, Сполучені Штати не забули про Україну, що Україна лишається центральним питанням наших національних інтересів", - зазначив представник Адміністрації президента США.

У понеділок, за даними Білого дому, він матиме "три важливі зустрічі" у Києві: круглий стіл з реформаторами (громадські активісти та деякі політики, що беруть активну участь у  проведенні реформ); двостороння зустріч із Президентом Порошенком в обід і ввечері – двостороння зустріч із главою уряду Яценюком.

На питання, чи віце-президент зробить якісь заяви, перебуваючи в Україні, представник Білого дому сказав: "Я думаю, у понеділок буде зроблена заява для преси, а у вівторок – промова віце-президента у Верховній Раді".    "Це вдалий час для візиту в Україні через питання Сирії", - вважають у Білому домі. За словами представника адміністрації, цей візит продемонструє, "що ми не забули про російські дії в Україні та про український народ".

Одним із основних питань, яке віце-президент США підніматиме в Україні – це необхідність реформи Генеральної прокуратури України. Як повідомив журналістам представник Білого дому, віце-президент Байден має на меті адресувати українським лідерам повідомлення, що "недостатньо призначити спеціального антикорупційного прокурора. Уся Генеральна прокуратура відчайдушно потребує реформування".

Віце-президент США також має намір наголосити на важливості швидкого запровадження антикорупційної реформи. За даними співрозмовника у Білому домі, боротьба з корупцією "безсумнівно стане основним фокусом розмови". При цьому високопосадовець зазначив, що позицію по летальній зброї для України в Адміністрації президента не змінили, єдиним вирішенням конфлікту Вашингтон  вважає дипломатичний шлях.    

В питаннях статусу Криму позиція США незмінна: санкції по Криму не скасують, Вашингтон за жодних обставин не погодиться на анексію півострова.   

Це п'ятий візит Джозефа Байдена в Україну, чотири з яких відбулися після Революції гідності.  

 

Нагадаємо, що Байден не буде балотуватися в президенти США.

Залиште свій коментар

Вибір редакції