Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Берлін і Париж висунули умови для виконання "мінського процесу". Детальний список

У заяві Анґели Меркель та Еммануеля Макрона перераховано негайні заходи для просування процесу врегулювання на Донбасі, щодо яких під час розмови досягли згоди лідери країн "нормандської четвірки".

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон ввечері в понеділок, 24 липня, оприлюднили спільну заяву за підсумками телефонної розмови лідерів "нормандської четвірки".

Заяву оприлюднено на сайті уряду Німеччини. У ній, зокрема, перераховуються негайні кроки, щодо яких досягли згоди лідери чотирьох країн для просування процесу політико-дипломатичного врегулювання на Донбасі.

Серед кроків такі:

- негайне припинення порушень умов перемир'я;

- заходи, які допомогли б уникнути завданню шкоди об'єктам цивільної інфраструктури та, таким чином, відвернути гуманітарну катастрофу на Донбасі;

- пріоритетність відведення важкого озброєння від лінії розмежування згідно з відповідними пунктами мінських домовленостей;

- необхідність надання членам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ) безперешкодного доступу до всіх районів на Донбасі, у тому числі й до непідконтрольних українському уряду ділянок українсько-російського кордону;

- заходи з відновлення економічної співпраці між непідконтрольними українському уряду територіями та рештою України.

Подробиці щодо механізмів відновлення економічних зв'язків слід розглянути найближчим часом, зазначається в заяві;

- Анґела Меркель та Еммануель Макрон закликали сторони до взаємних кроків, які дозволили б до кінця року відновити обмін полоненими за формулою "всіх на всіх". У заяві також зазначається, що радники глав держав та урядів країн "нормандської четвірки" мають зустрітися наступного місяця, після чого відбудеться ще одна телефонна конференція Меркель, Макрона, Порошенка та Путіна.

Нагадаємо, проведені телефонні перемовини лідерів "нормандської четвірки" стали першими, де взяв участь президент Франції Макрон. Розмова тривала близько двох годин.

Співрозмовники заслухали також доповідь голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Ертугрула Апакана та його заступника Александера Гуґа.

Відео "Малоросії" не бути: лідери "нормандської четвірки" провели чергові телефонні перемовини

Залиште свій коментар

Вибір редакції