Берлін та Париж вже не вимагають від України невідкладно внести зміни до Конституції

Глави МЗС Франції та Німеччини акцентували свою увагу на виборах.

Глави МЗС Франції та Німеччини відійшли від вимог до України щодо невідкладного внесення змін до Конституції про "особливий статус Донбасу", які досі лунали від них на кожній зустрічі в рамках нормандського формату.

Це випливає за підсумками зустрічі зі ЗМІ глав МЗС Німеччини та Франції Франка-Вальтера Штайнмаєра та Жана-Марка Еро в Києві, пише "Європейська правда".

Так, під час прес-конференції, що тривала більше ніж півгодини, жоден із міністрів не згадав про потребу внесення змін до Конституції. Натомість ключовою вимогою до України тепер є законодавча підготовка до проведення виборів.

Таким чином, пункт Мінських домовленостей про конституційні зміни став неактуальним і вже не вважається першочерговим.

"Всі пункти Мінська є чинними. Але ми дуже уважно слідкуємо за їхньою послідовністю, і наступним є проведення виборів", - пояснив Штайнмаєр.

"Конституційні зміни – це частина мінських домовленостей, але їхня логіка полягає в тому, щоби показати мешканцям Донбасу, що саме вони визначають, що і як робити на Донбасі. Але конституційні зміни не мають легітимізувати тих, хто зараз перебуває при владі на Донбасі", - пояснив Клімкін.

Раніше глава МЗС Франції пояснив, як політична криза впливає на просування Мінського процесу.  За його словами, контекст політичної кризи у Києві не полегшує ситуацію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: