Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Берлін закликав Київ знайти новий спосіб реструктуризації "боргу" Януковича - Bloomberg

Берлін наполягає на тому, щоб Київ знайшов компроміс в цій суперечці.

Мінфін Німеччини - посередник у переговорах між Росією і Україною - просить Київ підготувати нову пропозицію щодо реструктуризації боргу Росії в $ 3 млрд після того, як російська сторона відкинула попередню пропозицію Києва.

Про це повідомляє "Українська правда" із посилаеням на агентство Bloomberg з посиланням на джерело, знайоме з ходом переговорів.

Берлін наполягає на тому, щоб Київ знайшов компроміс в цій суперечці, розповів співрозмовник агентства, який побажав залишитися невідомим. Отримати коментар від Мінфіну України щодо перспектив посередницьких зусиль Німеччини агентству не вдалося.

У вівторок помічник міністра фінансів Росії Світлана Нікітіна повідомила журналістам, що Мінфін Росії не розглядав серйозно пропозиції України про реструктуризацію боргу в $ 3 млрд які він отримав через посередника - Мінфін Німеччини. Вона не розповіла, які саме параметри цієї пропозиції не влаштовують російську сторону, однак зазначила, що запропоновані умови гірші, ніж ті, які отримали комерційні кредитори України.

Нагадаємо, що напередодні заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак заявив, що Росія і Україна провели неформальний обмін думками про можливість початку переговорів з врегулювання українського боргу, але не змогли домовитися через небажання України визнавати офіційний статус боргу.

Уряд Миколи Азарова отримав кредит в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення було видано допомогою викупу євробондів України на 3 млрд дол. через Ірландську фондову біржу. Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українська влада відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягали на його комерційній основі. Своєю чергою МВФ заявив, що кредитування України подовжиться, навіть якщо буде оголошений дефолт.

Залиште свій коментар

Вибір редакції