"Без конкурсу і перевірок": парламент планує призначити двох суддів Конституційного суду

Автор
Олена Вус
Дата публікації
Перегляди
473
"Без конкурсу і перевірок": парламент планує призначити двох суддів Конституційного суду

УНІАН

Кандидати вже отримали запрошення на засідання парламенту на 6 листопада.

У п'ятницю, 6 листопада, Верховна Рада призначить своїх суддів до Конституційного Суду. Наразі в КСУ дві вакансії за квотою Верховної Ради, які утворилися після того, як в 2019 році свої посади залишили судді КСУ Микола Мельник і Станіслав Шевчук.

Про це заявив голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.

"Вихід" з конституційної кризи, на який ми заслужили. Завтра, виявляється, парламент планує призначити 2 суддів Конституційного суду. Без конкурсу, як того вимагає Конституція. Без жодної перевірки того, чи дійсно кандидати є "правниками з визнаним рівнем компетентності" і володіють "високими моральними якостями", як того вимагає Конституція", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Інформацію про те, що свою квоту на вакансії Верховна Рада може заповнити вже завтра, 6 листопада, підтведила і "Судово-юридична газета".

Так, парламентська фракція партії "Опозиційна платформа - За життя" пропонує на посаду судді КСУ народного депутата своєї фракції Юрія Павленка.

Фракція партії "Голос" пропонує на посаду судді КСУ адвоката, екснардепа від фракції "Самопоміч" Руслана Сидоровича.

У свою чергу, партія "Батьківщина" хоче, щоб суддею КСУ стала очільниця секретаріату її парламентської фракції Ольга Боднар-Петровська, яка в минулому році вже претендувала в КСУ.

Від фракції "Європейська солідарність" йде Микола Сірий - адвокат, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М.Корецького. У 2015 році брав участь в конкурсі на посаду директора НАБУ, в 2018 році - на посаду судді Верховного Суду. Кандидат юридичних наук.

Від фракції "Голос" також претендує Наталія Денисенко - головна консультантка науково-аналітичного відділу Конституційного Суду. Брала участь в конкурсах на посаду суддів КСУ за квотою з'їзду суддів в 2017 і 2019 роках. Також претендує на посаду судді КСУ за квотою XVIII з'їзду суддів, який повинен відбутися в квітні. Кандидат юридичних наук.

А ось парламентська фракція партії "Слуга народу" бачить в кріслі судді КСУ адвоката, доцента кафедри конституційного права України Національної юридичної академії ім. Я. Мудрого Віктора Кічуна. У недавньому минулому він також був членом правління банку "Кредит Дніпро".

Зазначені кандидати вже отримали запрошення на засідання парламенту на 6 листопада.

Фото: facebook.com/mzhernakov

Тим часом, добровільно скласти повноваження закликають суддів Конституційного суду народні депутати. 226 парламентарів підписали це звернення. Заяву із закликом до суддів подати у відставку принесли до суду голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія та його колеги з інших фракцій. У разі, якщо судді не складуть повноваження добровільно, у депутатів уже є кілька законопроєктів, які, на думку парламентарів, мають запобігти подальшим рішенням Конституційного суду. 

Депутати закликають суддів КСУ добровільно скласти повноваження

Депутати закликають суддів КСУ добровільно скласти повноваження