Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Без Стаханова і Краснодона. Рада перейменувала населені пункти на окупованому Донбасі

За рішення проголосували 245 народних депутатів.

Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє УНІАН.

За рішення проголосували 245 народних депутатів із 361 зареєстрованого у сесійній залі.

Окремі населені пункти та райони перейменовують відповідно до п. 29 ч. 1 статті 85 Конституції України, п. 8 статті 7 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Відповідно до ухваленої постанови, у Донецькій та Луганській областях перейменують 34 селища, 27 сіл та 12 міст.

Так, місто Юнокомунарівськ Донецької області Єнакієвської міської ради перейменовується на місто Бунге; місто Кіровське - на місто Хрестівка; місто Комсомольське Старобешівського району - на місто Кальміуське; місто Торез - на місто Чистякове.

У Луганській області місто Кіровськ перейменовується на місто Голубівка; місто Красний Луч - на місто Хрустальний; місто Вахрушеве Краснолуцької міської ради - на місто Боково-Хрустальне; місто Петровське Краснолуцької міської ради - на місто Петрово-Красносілля; місто Краснодон - на місто Сорокине; місто Артемівськ Перевальського району - на місто Кипуче; місто Свердловськ - на місто Довжанськ; місто Стаханов - на місто Кадіївка.

Також перейменують окремі населені пункти в Криму. Крім того, деяким населеним пунктам повернено їхні історичні назви. Про це пише історик та громадський діяч Володимир В'ятрович на своїй сторінці у Facebook.

Постанова набере чинності через день після її опублікування.

Нагадаємо, сьогодні, 12 травня, на пленарному засідання Верховної Ради нардепи розглянуть низку важливих законопроектів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції