Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Безпрецедентний ризик. Кравчук, Ющенко та Кучма закликали нардепів не допустити скасування виборів

Президенти закликали врахувати всі економічні та політичні небезпеки, які несе в собі воєнний стан.

Три президенти України – Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Леонід Кравчук – звернулись до Верховної Ради з закликом не допустити обмеження свобод громадян, які несе в собі введення воєнного стану. Про це йдеться у спільній заяві.

Політики наголосили, що дії Росії у Керченській протоці були спрямовані на дестабілізацію в Україні, а тому всі подальші кроки треба впроваджувати дуже обачно.

"Воєнний стан – це насамперед радикальне обмеження прав та свобод громадян України, включаючи повну заборону страйків, масових зібрань та акцій. Право на заборону діяльності політичних партій та громадських організацій", - йдеться у заяві.

У заяві також підкреслюються ризик правового хаосу в державі, блокування розрахунків, яке може призвести до зупинки бізнесу, замороження інвестпроектів та відтоку капіталів – що в сукупності дасть сильне падіння курсу гривні. Але найбільшу небезпеку політики вбачають у можливому скасуванні виборів.

"Якщо депутати вирішать, що альтернатив воєнному стану не існує, вони мусять внести зміни до закону, прибравши із нього норму про скасування виборів та надмірне обмеження прав і свобод людей. Ми вважаємо, що одночасно з введенням воєнного стану та змінами до зазначеного закону депутати мають прийняти постанову про призначення президентських виборів на 31 березня 2019 року так, як це передбачено чинною Конституцією України", - наголошують президенти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції