Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бібліотека і хата-мрія для Шевченка: Ющенко розповів, чим займається на пенсії

Екс-президент розсекретив розмір пенсії і сказав, якими пільгами користується.

Третій президент України Віктор Ющенко на пенсії знаходиться в тісному діалозі з колишніми президентами Леонідом Кравчуком і Леонідом Кучмою.

"Я вважаю, що цей союз трьох президентів може багато зробити для того, щоб ми в Україні зрозуміли, що нам треба робити...", - сказав Ющенко в інтерв'ю Радіо Свобода.

Крім політичного діалогу зі своїми екс-колегами, третій президент України намагається реалізувати низку проектів.

"Один проект пов'язаний з моєю бібліотекою, яку я б хотів зробити публічною, загальнодоступною. У мене є президентський архів, який мені хотілося б теж зробити публічним надбанням. Я хотів би ще і ще раз нагадати, що наша ключова проблема – слабка національна самосвідомість у багатьох людей, може бути, у мільйонів. Бути громадянином – для цього не указ президента потрібен. Свобода починається з тебе... Кожна нація починається з мови. Мова – це основа державності", - сказав він.

За словами Ющенка, він поставив перед собою завдання взятися за формування гуманітарного пакета для української нації, де б був архів президента, бібліотека президента та музей.

Крім того, він будує хату-мрію для українського поета Тараса Шевченка з його ж ескізами.

"Я будую зараз хату-мрію для Тараса Григоровича Шевченка, який 150 років тому задумав в Україні побудувати собі хату, щоб там жила його сім'я. У нього це не вийшло. Я подумав, а що, якщо зробити такий подарунок Тарасу Григоровичу на його 200-річчя? За його кресленнями, з тих матеріалів, з тим плануванням, яке передбачив Тарас Григорович... Це великі клопоти, але я старанно займаюся цією роботою", - сказав колишній президент.

Віктор Ющенко каже, що отримує пенсію у розмірі менше трьохсот доларів. Окрім того, як екс-президенту, йому на день дають 5 літрів бензину для особистого автомобіля, а також надали державну охорону. Крім того, він може безкоштовно користуватися системою медичного обслуговування.

"Є система медичного обслуговування, я можу поїхати до державного лікаря, і він щось може зробити, якщо це в його силах. Але цих сил дуже мало. Я не зміг вилікувати в Україні наслідки отруєння, і тому я цими послугами, загалом, сильно не користуюся", - сказав Ющенко.

Нагадаємо, екс-президент України Віктор Ющенко вважає, що конфлікт на сході України та в Криму має винятково геополітичний вимір. За словами колишнього президента, Росія наразі слабка, але має багато амбіцій щодо світового панування.

Відео Як Віктор Ющенко з’їздив у гості до Гіларі Клінтон

Залиште свій коментар

Вибір редакції