Бібліотека і хата-мрія для Шевченка: Ющенко розповів, чим займається на пенсії

Екс-президент розсекретив розмір пенсії і сказав, якими пільгами користується.

Третій президент України Віктор Ющенко на пенсії знаходиться в тісному діалозі з колишніми президентами Леонідом Кравчуком і Леонідом Кучмою.

"Я вважаю, що цей союз трьох президентів може багато зробити для того, щоб ми в Україні зрозуміли, що нам треба робити...", - сказав Ющенко в інтерв'ю Радіо Свобода.

Крім політичного діалогу зі своїми екс-колегами, третій президент України намагається реалізувати низку проектів.

"Один проект пов'язаний з моєю бібліотекою, яку я б хотів зробити публічною, загальнодоступною. У мене є президентський архів, який мені хотілося б теж зробити публічним надбанням. Я хотів би ще і ще раз нагадати, що наша ключова проблема – слабка національна самосвідомість у багатьох людей, може бути, у мільйонів. Бути громадянином – для цього не указ президента потрібен. Свобода починається з тебе... Кожна нація починається з мови. Мова – це основа державності", - сказав він.

За словами Ющенка, він поставив перед собою завдання взятися за формування гуманітарного пакета для української нації, де б був архів президента, бібліотека президента та музей.

Крім того, він будує хату-мрію для українського поета Тараса Шевченка з його ж ескізами.

"Я будую зараз хату-мрію для Тараса Григоровича Шевченка, який 150 років тому задумав в Україні побудувати собі хату, щоб там жила його сім'я. У нього це не вийшло. Я подумав, а що, якщо зробити такий подарунок Тарасу Григоровичу на його 200-річчя? За його кресленнями, з тих матеріалів, з тим плануванням, яке передбачив Тарас Григорович... Це великі клопоти, але я старанно займаюся цією роботою", - сказав колишній президент.

Віктор Ющенко каже, що отримує пенсію у розмірі менше трьохсот доларів. Окрім того, як екс-президенту, йому на день дають 5 літрів бензину для особистого автомобіля, а також надали державну охорону. Крім того, він може безкоштовно користуватися системою медичного обслуговування.

"Є система медичного обслуговування, я можу поїхати до державного лікаря, і він щось може зробити, якщо це в його силах. Але цих сил дуже мало. Я не зміг вилікувати в Україні наслідки отруєння, і тому я цими послугами, загалом, сильно не користуюся", - сказав Ющенко.

Нагадаємо, екс-президент України Віктор Ющенко вважає, що конфлікт на сході України та в Криму має винятково геополітичний вимір. За словами колишнього президента, Росія наразі слабка, але має багато амбіцій щодо світового панування.

Як Віктор Ющенко з’їздив у гості до Гіларі Клінтон

Почесний президент кінофестивалю “Молодість” Віктор Ющенко розповів програмі “Світське життя” про свій візит до Сполучених Штатів та про зустріч із Гіларі Клінтон. Пан Ющенко вважає претендентку на пост президента США показовим втіленням американського жіноцтва і запевнив: Гіларі Клінтон та її політична сила – однозначні друзі України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: