Били струмом у статеві органи й душили в блювотинні. Афанасьєв розповів про тортури російської ФСБ

Дата публікації
Перегляди
9228
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Били струмом у статеві органи й душили в блювотинні. Афанасьєв розповів про тортури російської ФСБ

Геннадій Афанасьєв / Фото: УНІАН

Українця били боксерськими рукавицями, не давали їжі і унеможливлювали сон.

Колишній в'язень Кремля - кримчанин Геннадій Афанасьєв - розповів виданню Українська правда про тортури, які над ним влаштовували окупанти як в анексованому Криму, так і на території РФ.

Афанасьєва схопили 9 травня 2014 року в Сімферополі після параду на День перемоги, на якому він йшов з портретом прадіда.На нього накинулися хлопці в цивільному з автоматами і заштовхали до машини, де на голову надягли мішок. Поки їхали, Афанасьєва били в живіт і в голову, погрожували, що везуть до лісу, де він буде сам собі рити могилу. Після обшуку вдома його відвезли до місця тимчасового утримання на 10 днів. Йому не надали адвоката, присутні на допиті були лише слідчі з Москви й "дуже великі хлопців з Кавказу, співробітники ФСБ".

"Я був прикутий до залізного столу. Спочатку вони розмовляли, погрожували, я нічого не казав. У перший день було просто биття. Підняли до другого поверху – там спеціальні люди і слідчий. Знову ставили різні запитання. Зрозумівши, що я не знаю фактів, які їх цікавлять, почали вимагати дати свідчення проти себе. Що я зізнаюся в тому, що нібито хотів підірвати пам'ятник Вічного вогню 9 травня", - розповів Афанасьєв.

"На цьому другому поверсі вони вдягли боксерські рукавиці й били ними по голові – аби не було синців", - додав кримчанин, зазначивши, що протягом 10 днів йому не давали їжі й унеможливлювали сон. Протягом перших п'яти днів на голову одягали пакет й душили.

Згодом на Афанасьєва почали вдягали протигаз на голову зі шлангом, відкручували нижній клапан і бризкали туди балончиком – починалося блювотиння, він починав захлинатися. Слідчі давали понюхати нашатир і повторювали катування знову.

"Продовжилося тим, що під'єднували електричні дроти до статевих органів – і били струмом. Якщо удушення ще можна було витримати, це вже був інший біль. Так змушували ставити підписи на документах... Я розумів, що там. Я бачив, що написано. Але я сам власноруч не писав, все було вже заготовлено, весь текст", - розповів колишній бранець.

"Майже під кінець, коли вони вимагали укласти з нами угоду, мене роздягли, поклали на підлогу, якісь люди тримали – і паяльником коло тіла водили й розповідали, що буде, коли цей паяльник потрапить під мене. Найголовніше – у мене є мама – і вони погрожували добратися до неї. Це подіяло...", - додав Афанасьєв, зазначаючи, що картає себе за поставлені підписи у справах проти Кольченка й Сенцова.

За рік у суді він зізнався, що ці свідчення дав під тортурами, після чого оперативники ФСБ у Ростові влаштували побиття.

У колонії в республіці Комі в речі Афанасьєва підкинули лезо, через що кримського активіста відразу перевели з карантину до штрафного ізолятора, а потім до бараку суворого режиму. За його словами, там "все заборонено": не можна сидіти й лежати. Саме там він важко захворів.

З київської лікарні мають виписати звільнених Солошенка та Афанасьєва

З київської лікарні мають виписати звільнених Солошенка та Афанасьєва

Нагадаємо, раніше прес-служба ООН оприлюднила текст промови генсека Пан Гі Муна щодо ролі Росії у сучасному світі під час економічного форуму у Санкт-Петербурзі. У ній зазначалося, що "Росія як постійний член Ради Безпеки ООН відіграє важливу роль у її роботі і у врегулюванні світових питань - від закінчення конфліктів на Україні та Сирії, до забезпечення прав людини і контролю за поширенням зброї масового знищення". Таким словам обурився постійний представник України при ООН Володимир Єльченко. Він переконаний, що таким чином генсек відомства вихваляє роль Росії у врегулюванні ситуації, хоча насправді вона і є агресором. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9228
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація