Білий дім обурився інформацією ЗМІ про заморожування $100 млн для України: "Це нонсенс"

Білий дім обурився інформацією ЗМІ про заморожування $100 млн для України: "Це нонсенс"

Associated Press

США підготували резервні фонди на випадок подальшого вторгнення Росії в Україну.

Речниця Білого дому Джен Псакі спростувала інформацію Politico щодо заморожування реалізації плану з надання 100 мільйонів доларів військової допомоги Україні.

Про це йдеться в її заяві від п'ятниці, 18 червня.

"Ідея про те, що ми стримуємо допомогу Україні в сфері безпеки, - це нонсенс. Буквально минулого тижня - напередодні саміту США-Росія - ми надали пакет допомоги у сфері безпеки на суму 150 мільйонів доларів", - нагадала вона. 

Псакі зауважила, що США "надали всю суму, виділену Конгресом в межах ініціативи з надання допомоги Україні в сфері безпеки".

Окрім того, продовжила речниця Білого дому, за два дні до саміту з Путіним Байден публічно заявив, що США продовжать надавати Україні допомогу, щоб країна "могла протистояти фізичній агресії Росії".

"Ми також підготували резервні фонди на випадок подальшого вторгнення Росії в Україну. Як президент Байден прямо сказав президенту Путіну, ми будемо непохитно підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України", - наголосила вона. 

Раніше у Politico з посиланням на чотирьох поінформованих джерел повідомляли, що Білий дім готував для Києва новий пакет військової допомоги на 100 мільйонів доларів, зокрема з летальним озброєнням, однак поставив на паузу подальші кроки на тлі відведення військ РФ від кордонів з Україною і підготовки до зустрічі Байдена з Путіним. 

Нещодавно Міністерство оборони США затвердило другу частину пакету безпекової допомоги Україні на суму 150 млн доларів за програмою USAI.

У березні Пентагон також виділив 125 мільйонів доларів для підвищення оборонного потенціалу України.

Новини світу: на саміті США-ЄС обговорили питання України та подальших взаємин з Росією

Новини світу: на саміті США-ЄС обговорили питання України та подальших взаємин з Росією