Білий дім опублікував стенограму розмови Зеленського та Трампа

Білий дім опублікував стенограму розмови Зеленського та Трампа

Фото: Associated Press

Через неї розгорівся міжнародний скандал.

25 вересня Білий Дім опублікував повний текст розмови президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського, через яку розгорівся міжнародний скандал.

ТСН.ua публікує повний переклад розмови - читайте за посиланням.

Нагадаємо, раніше видання The Washington Post повідомило, що розвідник написав скаргу на президента США Дональда Трампа після його телефонної розмови із лідером іноземної держави. Скарга стосувалася спілкування із закордонним лідером та "обіцянки", яку дав Трамп. Вона була настільки тривожною, що розвідник, який працював у Білому домі, звернувся до генерального інспектора розвідки, сказали двоє колишніх чиновників, знайомих із цим питанням. Згідно з інформацією видання, за кілька тижнів до того, як була подана скарга, Трамп провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським.

Згодом голова Комітету з розвідки Палати представників Адам Шифф звинуватив Міністерство юстиції в перешкоджанні передавання в Конгрес скарги інформатора, імовірно, що стосується розмови президента Дональда Трампа з одним із зарубіжних лідерів.  Водночас джерело, знайоме з ситуацією, повідомило Reuters, що в скарзі йдеться про "численні дії" Трампа, а не тільки про телефонну розмову з президентом України.

У статті The Wall Street Journal журналісти із посиланням на джерела повідомили, що Трамп під час розмови із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керує син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах.  

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Наступна публікація