Білоруським компаніям загрожують санкції за постачання продукції "ЛДНР" - посол

Економічні обмеження проти Білорусі введуть як Україна, так і ЄС.

Україна та ЄС введуть санкції проти білоруських компаній, що постачають продукцію бойовикам на Донбасі.

Про це заявив посол України в Білорусі Ігор Кизим в інтерв'ю "Білоруським новинам".

"Ми попереджаємо білоруську сторону офіційно: якщо білоруські компанії безпосередньо постачають продукцію бойовикам, то проти них будуть впроваджені санкції", - наголосив він.

За словами Кизима, санкції будуть впроваджені не лише з боку України.

"Ми намагатимемося зробити все, щоб ці санкції були введені Євросоюзом теж. Потрібно розуміти, що працюють не тільки дипломати - працюють спецслужби. І в разі наявності відповідної інформації, таким підприємствам буде закритий український ринок - це 100%", - запевнив дипломат.

Посол України в Білорусі також зауважив, що нещодавно телеканал "Белсат" опублікував розслідування, згідно з яким одна з найбільших білоруських кондитерських фабрик "Комунарка" постачає свою продукцію до окупованого Донецька.

"У разі підтвердження цих даних "Комунарка" точно потрапить у чорний список і не зможе поставляти продукцію на територію України", - додав Кизим.

Окремо дипломат уточнив, що наявність білоруських товарів на полицях в магазинах на окупованих територіях Донбасу не завжди означає прямих поставок.

"Іноді білоруські товари потрапляють туди через посередників, які купують білоруські товари у російських фірм", - пояснив посол.

Нагадаємо, 20-21 липня у Києві відбулася зустріч президента Петра Порошенка з його білоруським колегою Олександром Лукашенком, який прибув до Києва із дводенним візитом.

Білоруський президент завірив Порошенка у тому, що територію Білорусі ніколи не використають як плацдарм для агресії проти України. "Ви на нас можете розраховувати, і ми робитимемо все, що можемо, заради миру і стабільності в рідній для нас Україні", - заявив він.

Коментуючи успіхи бізнес-форуму, який розпочався одночасно з переговорами на вищому рівні, Олександр Лукашенко наголосив, що білоруси, росіяни й українці є "ядром цивілізації" в цій частині європейського континенту.

Взаємна торгівля між Україною і Білоруссю порівняно з минулим роком зросла на 26%, і тепер країни планують вийти на рівень у 35%. "Ми бачимо серйозні і реальні перспективи зростання. Поставили завдання – найближчим часом вийти вже на $ 5 млрд нашого взаємного товарообігу", - зауважив Порошенко.

Залиште свій коментар