Білоруський опозиціонер Статкевич розкрив одну з версій вбивства журналіста Шеремета

Білоруський опозиціонер Статкевич розкрив одну з версій вбивства журналіста Шеремета

На думку колишнього політв'язня, Шеремета вбили не для дестабілізації ситуації в Україні.

Білоруський опозиціонер, колишній політв'язень і екс-кандитат в президенти Білорусі на виборах 2010 року Микола Статкевич заявив, що до вбивства журналіста Павла Шеремета причетні люди, які фінансували сайт "Білоруський партизан".

Про це він сказав в інтерв'ю ТСН.ua.

"Є одна версія, яка здається мені правдоподібним тлумаченням цього теракту. Безумовно, мені дивною здається версія, що теракт було вчинено для дестабілізації ситуації в Україні. Ваша країна веде війну, тисячі загинули, але одна людина, даруйте вже, хоч і не найбільш відомий в Україні журналіст, жодним чином ситуацію в країні не дестабілізує. Я думаю, що це пов'язано з білоруськими і московськими справами", — пояснив Статкевич.

"Справа в тому, що Шеремет був по суті власником білоруського сайту "Білоруський партизан", вельми опозиційного стосовно Лукашенка. І він за кількістю відвідувань був першим перед смертю Шеремета і зараз. Але не це було основною причиною. Треба подивитися на історію цього сайту. Він був створений у Москві. І він фінансувався російським коштом. Цей сайт займав патріотичну позицію, правда, мав свою політичну лінію, яку настійливо проводив, деяких політиків "піднімав", деяких "затирав". І гроші для цього сайту йшли через певних посередників і не виключено, що ці посередники були пов'язані з російськими спецслужбами", — заявив опозиціонер.

За його словами, Шеремет і сам міг не знати про це, однак, сайт отримував хороше фінансування, тож наздогнав інші популярні білоруські сайти, зокрема "Хартія97".

Відео Правоохоронці натрапили на нову зачіпку у розслідуванні справи Шеремета

"Але потім Павло переїхав до Києва, і сайт туди переїхав і зайняв проукраїнську і антимосковську позицію. У певних колах це розглядалося як зрада. Люди, які були авторами цієї ідеї і були посередниками, вони опинилися в складній ситуації — підтримувати ворожий проект. І вони могли заховати свою репутацію і уникнути деяких санкцій тільки ось такими брутальними методами. Ось це роз'яснення, яке я чув, факти в основному, як мені повідомили. І я думаю це єдине правдоподібне тлумачення цього теракту", — додав Статкевич.

Колишній білоруський політв'язень вважає, що посередники пішли на брутальні методи для того, щоб виправдатися перед своїм керівництвом, яке власне фінансувало сайт.

"Скажімо так, люди з російських спецслужб, які думали використовувати сайт Шеремета зі своєю метою, з моменту, як сайт обрав антимосковський напрям, вони опинилися в складній ситуації. І щоб виправдатися перед своїм керівництвом, вони пішли на брутальні такі методи. Павло не міг зрадити, він не працював на спецслужби, але він, певною мірою, користувався фінансовою допомогою через посередників, про що й сам міг про це й не знати. Я знаю прізвища людей, які доставляли ці гроші. Ваші служби, як мені відомо, також їх знають", — зазначив Статкевич.

Утім, опозиціонер відмовився назвати прізвища цих посередників: "Я не хотів би називати прізвища, це білоруси-емігранти, які працюють з російськими спецслужбами. І вони були посередниками, але вони були гарантами, і ось, за їхнім планом, за їхнім проектом, профінансований щедро інформаційний проект раптом став ворожим".

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет був убитий в центрі Києва 20 липня 2016 року. Журналіста поховали в Мінську. За даними слідчих, зловмисники закріпили вибухівку на днищі авто, за кермом якого був Шеремет. Наразі злочин залишається нерозкритим. У зв'язку з цим, в Human Rights Watch заявили про стурбованість відсутністю результатів у розслідуванні вбивства журналіста та обмеженням свободи ЗМІ в Україні.

Шеремет

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів