Третина випускників бачать себе у політиці і бізнесі

Дата публікації
Третина випускників бачать себе у політиці і бізнесі

Випускники хочуть створити нормальні сім'ї, займаючись політикою

Головними пріоритетом у дорослому житті випускники шкіл все ж вважають створення сім'ї.

Випускники українських шкіл не позбавлені романтизму, але в чесність і справедливість вже не вірять.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Інститутом соціології НАН України.

Так, дослідження показало, що головними пріоритетами у дорослому житті випускники вважають створення сім'ї (58,9%) і можливість займатися улюбленою справою (43,8%). При цьому на виключно матеріальні орієнтири - наприклад, високий рівень матеріальної забезпеченості - налаштований лише кожен п'ятий.

Незважаючи на те, що про вступі до ВНЗ замислюються майже всі одинадцятикласники, отримати гарну освіту планують трохи менше 40% опитаних. І хоча більша частина школярів збирається вступати на спеціальності у сфері природничих і точних наук, майже третина із загального числа опитаних налаштована робити кар'єру в суспільно-політичній сфері або бізнесі.

Крім того, більшість випускників планує реалізовувати свої плани на життя в рідній країні, хоча еміграційні настрої серед української молоді залишаються досить високими - покинути Україну заради життя і роботи за межі налаштовані лише 12% опитаних.

Також дослідження показало, що, на думку сьогоднішніх випускників, життєвий успіх у сучасній Україні пов'язаний не стільки з власними зусиллями, скільки з впливом зовнішніх факторів. Так, наявність впливових родичів, на думку опитаних, важливіше високого інтелекту (43,6% проти 41,5%), гарну освіту важливо настільки ж, наскільки і допомогу батьків, (35,5%), а вміння обходити закон набагато важливіше, ніж чесність і принциповість (36,5% проти 19,3%).

Читайте також:

Цього року випускник має право подавати документи до п"яти вузів

Абітурієнти масово проігнорували тестування з української мови

В Україні скоротять кількість вузів

Наступна публікація