Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

"1+1" дослідив настрої українців стосовно ЄС, НАТО, Росії та нового уряду України.

опрос_1
У рамках підготовки до марафону ТСН "Україна єдина", канал "1+1" провів опитування громадян України стосовно угоди з Європейським союзом, членства в НАТО, ставлення до Росії та нового уряду України. Дослідження для "1+1" провела дослідницька компанія "ГФК Юкрейн". Результати дослідження були оприлюднені сьогодні в ефірі "1+1" під час телемарафону ТСН.

За результатами опитування майже половина українців мають позитивні очікування від угоди з Європейським союзом. 48% жителів України у віці 18 років і старше вважають, що підписання Україною угоди про асоціацію з Європейським союзом позитивно відобразиться на них особисто. 18% опитаних відносяться до асоціації з ЄС нейтрально, а 28% ― негативно. Найбільш оптимістично налаштовані жителі Західного регіону, де позитивні очікування у 80% населення, в той час як на Півдні та Сході таких лише 25%, а в АР Крим ― всього 10%.

44% населення України підтримують вступ країни до НАТО, в той час як 47% ― проти. Найбільша підтримка Північноатлантичного альянсу ― у Західному регіоні (70%), в той же час найменша ― на Півдні та Сході, де 68% населення виступають проти. В АР Крим таких ще більше ― 84%.

Навпіл розділилися думки українців щодо Росії: 48% вважають Росію дружньою державою, а 47% з цим не погоджуються. У той же час політику президента Росії Путіна щодо України не підтримують 77% респондентів. На Заході, Півночі й у Центрі Путін має менше 3% підтримки. І навіть на Півдні та Сході лише 31% підтримують політику Президента Росії щодо України, в той час як 60% її не підтримують. Драматично відрізняються думки мешканців Криму, де 88% вважають Росію дружньою країною, а 76% ― підтримують політику Путіна щодо України.

Неоднозначним є ставлення українців до уряду України. В середньому по країні 55% респондентів вважають, що новий уряд діє в інтересах народу України, в той час як 37% з цим не погоджуються. Очікувано, довіра до уряду вища на Заході (79%), і нижча – на Півдні та Сході (31%). В той же час 77% жителів Криму не вважають, що новий уряд України захищає їх інтереси.

Опитування для телеканалу "1+1" провела компанія "ГФК Юкрейн", дослідження здійснювалося шляхом телефонного інтерв'ю з дзвінками на стаціонарні та мобільні телефони. Період опитування: 19-20 березня 2014 року. Розмір вибірки по Україні: 807 респондентів віком 18 років і більше. Вибірка випадкова, репрезентативна для населення України за статтю, віком, регіоном і типом населеного пункту. Максимальна похибка для макрорегіону не перевищує 7.3%, для України в цілому ― 3.4%.

Макрорегіон "Захід" включає Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську, Тернопільську, Хмельницьку та Чернівецьку області.

Макрорегіон "Центр, Північ, Київ" включає Вінницьку, Житомирську, Київську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Черкаську, Чернігівську області та м. Київ.

Макрорегіон "Південь, Схід" включає Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Луганську, Миколаївську, Одеську, Харківську та Херсонську області.

Розмір бустерної вибірки для АР Крим: 155 респондентів у віці 18 років і більше. Вибірка репрезентативна для населення АР Крим за статтю, віком і розміром населеного пункту. Максимальна похибка вибірки не перевищує 7.9%.

ВідеоУкраїнці сумніваються у тому, що влада відстоює їхні інтереси

Залиште свій коментар

Вибір редакції