Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Більшість українців не читали Конституцію, але вимагають її змінити

Змінити Конституцію хочуть 67% українців.

Половина громадян України (50%) взагалі не читали текст Конституції. Про це свідчать дані опитування "Демократичних ініціатив" і КМІС.

Водночас, згідно з даними опитування, кожен третій (33%) стверджує, що читав окремі розділи, 4% заявили, що знайомі з Конституцією за публікаціями в ЗМІ, 12% заявили, що читали всі розділи цілком.

Серед більшості опитаних (88%) зберігається переконання, що вищі органи державної влади і посадові особи постійно або час від часу, порушують Конституцію. Близько половини (52%) вважають, що це порушення є постійним, систематичним.

Крім того більшість населення (67%) вважає, що Конституцію необхідно змінювати, в тому числі 28% вважають це нагальним питанням, яке необхідно вирішувати негайно, а 39% вважають, що такі зміни потрібні, але не зараз, а тільки після стабілізації ситуації в країні.

Відео "Самопоміч" оскаржить у Конституційному суді зміни в регламенті Ради

Водночас лише кожен десятий опитаний не бачить необхідності в зміні Конституції, а близько чверті не сформувала певної думки. Опитування було проведено з 15 до 25 грудня 2015 року серед 2040 осіб. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, 29 січня Петро Порошенко узаконив зміни до регламенту в частині порядку попереднього затвердження і прийняття зміни до Конституції. Таким чином президент підписав закон в рекордні терміни – через кілька годин після його прийняття. 

Раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що нову Конституцію український народ має визначати на референдумі. За його словами, ніхто, крім народу України, не має права визначати, яким буде Основний закон. Після цього між президентом та прем'єром відбувся сканадал

Відео Депутати змінили закон про регламент через питання про статус Донбасу

16 липня Верховна Рада України ухвалила і направила до Конституційного суду проект змін Основного Закону країни, який передбачає більші повноваження регіонів, їхню фінансову незалежність і особливий статус окупованих територій Донецької і Луганської областей. На засідання спеціально прибули президент Петро Порошенко, прем'єр Арсеній Яценюк, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт і заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд.

Конституційні пропозиції викликали невдоволення частини коаліції – фракцій "Самопоміч" і "Радикальної партії". На їхню думку, ухвалення змін призведе до соціального колапсу держави і впливу бойовиків і Кремля на політику України. Рішення після палких виступів ухвалили. "За" проголосували 288 народних депутатів.

Відео Перекроїти Конституцію

Згідно з проектом у регіонах на місця передаються фінансові важелі та повноваження. Скасовується інститут голів держадміністрацій. Крім того, оперативне управління на місцях покладається на виконкоми місцевих рад, які контролюватимуть призначені президентом префекти.

МЗС Росії розкритикувало проект конституційних змін щодо децентралізації в Україні. На їхню думку, зміни суперечать Мінським угодам. Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Конституція України має узгоджуватися з донецькими та луганськими бойовиками. Своєю чергою, ватажки "ЛНР" і "ДНР" також негативно відреагував на поправки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції