Партія "За майбутнє" долає 5% бар'єр по всій країні, - "Рейтинг"

Партія "За майбутнє" долає 5% бар'єр по всій країні, - "Рейтинг"

"Слуга народу", "Євросолідарність", "ОПЗЖ" та "Голос" зазнають помітних електоральних втрат на місцевому рівні.

Більшість українців не знає, коли мають відбуватися місцеві вибори. "Слуга народу" має підтримку у 16%, а решта політсил - ще менше. До лідерів наближається "За майбутнє", яка наростила підтримку до 5,8%. Від місцевої влади українці насамперед чекають покращення у галузях медицини, а також робочих місць.

Це показало опитування Соціологічної групи Рейтинг, проведене від 12 до 15 вересня.

Чи сподіваються українці на краще

Респонденти мають протилежні почуття, коли оцінюють ситуацію у своїх містах та в країні загалом. Так, 56% опитаних зазначили, що відчувають надію, коли думають про місцеву ситуацію, 41% в той же час відчувають розчарування. Натомість, коли йдеться про ситуацію в державі, то 61% відчувають розчарування, і 35% – надію.

Відносно більше тих, хто відчуває надію в обох випадках, серед молодших респондентів та мешканців обласних центрів. 

Наскільки виборці поінформовані про проведення голосування

Лише 35% опитаних знають точну дату місцевих виборів в Україні. 43% взагалі не знають,  коли відбудуться вибори, 19% знають, що десь у жовтні, але дати не знають. Ще, 3% назвали інші дати. Про дату місцевих виборів знають переважно лише старші респонденти.

69% опитаних не знають, за якою системою відбудуться місцеві вибори 25 жовтня 2020 року. Лише 13% впевнено відповіли, що знають, як відбуватиметься голосування, 18% зазначили, що знають про це частково. Відносно вищий рівень обізнаності про систему виборів, демонструють старші опитані. Натомість серед наймолодшої вікової групи (18-29 років) майже 80% взагалі нічого не знають про систему виборів. 

Скільки людей збираються піти на вибори

57% респондентів зазначили, що обов’язково візьмуть участь у місцевих виборах. Вагаються (50/50) – 19% респондентів, можливо візьмуть участь – ще 9% респондентів. Про малоймовірність участі у виборах зазначили 15% респондентів.

Відносно вищу готовність до участі у виборах проявляють старші категорії населення, жінки, ті респонденти, у кого вищий рівень обізнаності про дату та систему виборів. 

52% очікують незначних фальсифікацій на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. 22% вважають, що вони будуть значними, 20% – взагалі їх не очікують. У порівнянні із президентськими виборами 2019 року очікування фальсифікацій на виборах значно знизилися.

Рейтинг партій

Дослідники представили агрегований рейтинг партій на місцевих виборах, який є сумою усіх результатів політичних сил на виборах в обласну раду кожної області.

Респондент обирав зі списку, який був унікальним для кожної обласної ради (у Києві – міської ради). Сукупно в рейтинг потрапило 65 різних партій, з яких переважна більшість – місцеві партії, які балотуються в одну, або кілька обласних рад. 

За результатами агрегованого рейтингу партій на місцевих виборах партію мають такий рейтинг серед тих, хто визначився і має намір прийти на вибори:

 • "Слуга народу" – 16%
 • "Опозиційна платформа – За життя" – 11,9%
 • "Європейська солідарність" – 11,3%
 • "Батьківщина" – 8,2%
 • "За майбутнє" – 5,8%
 • Радикальна партія – 4,7%
 • УДАР Віталія Кличка – 3,7%
 • ВО "Свобода" – 3,3%
 • Партія Шарія – 2,8% 
 • "Голос" – 2,2% 
 • "Пропозиція" - 2,1% 
 • "Перемога Пальчевського" – по 2,1%
 • "Наш край" – 2,0%
 • "Сила і честь" – 1,5%
 • "Самопоміч – 1,2%

Сумарний рейтинг інших партій, які беруть участь у місцевих виборах та були включені у список для дослідження, – 21,2%. 

Як зазначається, якщо у виборах до Верховної ради України сумарний рейтинг п’яти основних партій, що представлені сьогодні у парламенті, становить 72%, то на місцевих виборах їхній агрегований показник – 50%.

Поріваняно з рейтингами політичних сил до Верховної Ради помітних електоральних втрат на місцевому рівні зазнають партії "Слуга народу", (26% "парламентського" рейтингу проти 16% "місцевого"), "Опозиційна платформа – за життя" (17% проти 12%), Європейська Солідарність (16% проти 11%), партія "Голос" (4% проти 2%), "Сила і честь" (4% проти 2%). Натомість спостерігається приріст у таких партій як "За майбутнє", "УДАР" "Пропозиція".

Яких покращень хочуть українці 

Оцінюючи сфери, в яких місцевій владі вдалося досягти найбільших успіхів, опитані найчастіше згадували про дороги і тротуари (54%) та парки і сквери (36%). Про покращення у сферах громадського транспорту говорили лише 12%, медицини – 9%, освіти та житлово-комунального господарства – по 7%, екології – 5%. 

Натомість, говорячи про основні пріоритети в роботі місцевої влади, респонденти найчастіше згадували про медицину (58%), економіку та створення робочих місць (33%), освіту (27%), боротьбу із корупцією (23%). 

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%. 

 • У суботу, 5 вересня, в Україні офіційно розпочався виборчий процес місцевих виборів. Вибори-2020 відбудуться за новими правилами у зв'язку з початком дії нового Виборчого кодексу. ТСН.ua зібрав усе, що треба знати про прийдешні вибори в одному матеріалі.

Відео Виборчий ярмарок: хто рветься до влади на місцях і які нові правила для виборів у 2020-му

Україна готується до місцевих виборів. Гаряча фаза виборчої кампанії вже стартувала. Які відкриття чекають на усіх політичних гравців країни, де розгорнуться найзапекліші електоральні бої і до чого слід готуватися виборцям – у сюжеті ТСН.

Виборчий ярмарок: хто рветься до влади на місцях і які нові правила для виборів у 2020-му

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів