Більшість українців вважають Зеленського більш ефективним президентом за Порошенка - опитування

Більшість українців вважають Зеленського більш ефективним президентом за Порошенка - опитування

Фото: Associated Press

Понад половина респондентів очікують на якісний результат роботи чинного глави держави протягом 1-3 років.

53% українців переконані, що президент Володимир Зеленський є більш ефективним проти попереднього президента Петра Порошенка.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Водночас 15% опитаних мають протилежну думку, а 22% стверджують, що нічого не змінилося.

На думку понад половини респондентів (55%), президенту Зеленському, щоби продемонструвати якісний та ефективний результат роботи, потрібно від одного до трьох років, 17% вважають, що йому взагалі це не вдасться, ще 14% прогнозують, що главі держави потрібно від п’яти і більше років, і 8% вимагають від нього змін за пів року.

Зеленський і Путін провели телефонні переговори

Зеленський і Путін провели телефонні переговори

Своєю чергою 34% респондентів назвали Верховну Раду 9-го скликання більш ефективною за минулий склад парламенту, 32% переконані, що нічого не змінилося, а 17% вважають її менш ефективною.

Оцінюючи ефективність чинного уряду, більшість (30%) вважає, що нічого не змінилося, 27% переконані, що Кабмін під керівництвом Олексія Гончарука є кращим за попередній, а 19% - навпаки. Ще 24% взагалі не змогли оцінити.

Близько половини опитаних вважають, що для досягнення якісного результату урядом (46%) та Верховною Радою (44%) потрібно дати їм від року до трьох, по 11% українців готові чекати п’ять і більше років, а 10% та 13% відповідно - не більше пів року.

Водночас кожен четвертий-п’ятий взагалі вважають, що чинні уряд та парламент не здатні нічого змінити в країні.

Зазначимо, що найбільш критичними в оцінках ефективності центральних органів влади є прихильники партії "Європейська солідарність".

Окрім цього, згідно з результатами опитування, 43% опитаних вважають, що реформи в країні повинні бути поступовими, 30% очікують на швидкі й радикальні зміни, а 18% респондентів стверджують, що потрібно призупинити реформи до стабілізації ситуації в країні.

Опитування проводилося протягом 20-24 листопада 2019 року серед 2500 українців від 18 років і старше. Вибірка є репрезентативною за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження становить не більше 2%.

Нагадаємо, згідно з результатами опитування, проведеного наприкінці листопада Київським міжнародним інститутом соціології, рейтинги Зеленського стрімко падають. Від вересня кількість людей, які позитивно ставляться  до президента, зменшилася на понад 20%.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація