Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Біографія міністра Полторака: зняття блокади на Євромайдані і озброєння Нацгвардії

Генерал-полковник Степан Полторак, який керував на Майдані внутрішніми військами, отримує багато критики.

У вівторок, 14 жовтня, Верховна Рада підтримала кандидатуру командувача Нацгвардії, генерал-полковника Степана Полторака на посаду міністра оборони, внесену президентом Петром Порошенком. Раніше цю посаду займав Валерій Гелетей.

Про Степана Полторака відомо, що він народився 11 лютого 1965 у селі Весела Долина Одеської області. Закінчив Орджоникідзівське вище військове командне училище МВС СРСР та Військову академію Збройних Сил України.

На військовій службі Полторак перебуває з серпня 1983, тобто має вже 31-річний досвід. Службу проходив на посадах: командира взводу, роти, начальника штабу батальйону, командира батальйону, полку, бригади.

У березні 2002 року з посади начальника управління бойової та спеціальної підготовки внутрішніх військ МВС України Полторак був призначений начальником Академії внутрішніх військ МВС України у Харкові. Через рік захистив дисертацію кандидата педагогічних наук на тему "Педагогічні умови формування умінь командира підрозділу у майбутніх офіцерів МВС України".

Має чимало нагород від президентів, зокрема, медаль "За бездоганну службу" ІІІ ступеня від Леоніда Кучми, орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня і почесне звання Заслужений працівник освіти від Віктора Ющенка.

28 лютого 2014 року в.о. президента Олександр Турчинов призначив Полторака на посаду командувача внутрішніми військами (ВВ) МВС України. 13 березня ВВ МВС було переформатовано у Національну гвардію України, якою і командував Полторак.

Тоді щодо переродження Нацгвардії та кандидатури Полторака звучала критика. Так, зокрема, генерал-лейтенант у відставці Микола Мельник в інтерв'ю LB.ua сказав: "Перейменування нічого не дасть. Ви ж знаєте, кого туди призначив командувачем наш міністр внутрішніх справ Арсен Аваков? Степана Полторака! Того самого генерал-лейтенанта, який у Харкові керував академією МВС, який рука об руку з Добкіним працювали весь цей час, який сюди на Майдан привіз тисячу курсантів, щоб вони тут стояли проти народу. Почесний громадянин Харкова - йому це звання Добкін з Кернесом дали".

Тим не менш 15 квітня 2014 року Рада призначила Полторака командувачем Нацгвардії, а 23 серпня Петро Порошенко присвоїв йому військове звання генерал-полковника.

"Полторак. У ніч з 10 на 11 грудня під час штурму зняв блокаду внутрішніми військами [тими самими курсантами, яких привіз із Харкова, - ред.] Майдану та дав можливість людям заходити до сцени. Вранці 11 грудня ми разом знімали останні кордони міліції біля Європейскої площі. Він тоді сказав - хай буде як буде - і забрав бійців. Завтра проголосую за нього", - написав 13 жовтня на своїй сторінці у Facebook нардеп Володимир Ар'єв.

Володимир Ар'єв про Степана Полторака
facebook.com/volodymyr.ariev

Водночас блогер Олексій Фролов розповів на своїй сторінці у Facebook, що перед розгоном Майдану ввечері 10 грудня автобус з внутрішніми військами передислокувався з вулиці Костьольної ближче до Майдану. Тоді у відповідь на обурення людей Полторак вийшов із автобуса і запевнив їх, що це лише для безпеки і правопорядку. Тієї ночі стався штурм. "Може він спокутував в АТО і війська йому довіряють, я не знаю, я не довіряю", - пише Фролов.

 

публикация Алексея Фролова.

Проте, варто також зазначити, що Полторак досяг певних успіхів, перебуваючи на посаді командувача Нацгвардії. Так, журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook зауважив, що бійці були забезпечені екіпіровкою та одягом, щоправда він судив по 1-й бригаді. Водночас Бутусов додав, що лунає і критика закупленої зимової екіпівровки. Проте під час командування Полторака для Нацгвардії було швидко закуплено нову бронетехніку та автомобілі.

 
публикация Юрия Бутусова.

Нагадаємо, що 12 жовтня Порошенко відправив Гелетея у відставку. Причини такого кадрового рішення на часі невідомі.

Відео Депутати в присутності президента підтримали Полторака на посаді міністра оборони

Залиште свій коментар

Вибір редакції