Бірюков пояснив, чому Порошенко вирішив провести скандальний парад у серпні 2014 року

За його словами, українцям потрібно було довести, що держава може захистити себе від Росії.  

Позаштатний радник президента Юрій Бірюков розповів, що в серпні 2014 року влада під час параду на День Незалежності хотіла будь-якою ціною довести людям, що панікувати не варто і Україна зможе відповісти на російське вторгнення.

Про це він заявив виданню "Кореспондент".

"Ми в той момент були на межі паніки, нам потрібно було будь-якою ціною довести людям, що панікувати не варто. І Росії ми повинні були показати, що не панікуємо. І ми пустили по Хрещатику курсантів, пустили вантажівки навіть... А хто знає, яка ситуація складалася в той момент? У нас не було жодної військової частини в резерві, жодного БТРа, взагалі нічого! Від Маріуполя до Одеси – всього одна бригада, і та відновлювалася у Миколаєві. Якби стався прорив на фронті, а все саме до цього і йшло, - противник покатався б з вітерцем від Херсона до Одеси", - розповів Бірюков.

Він зазначив, що не всі знають, що БТРи, які їхали на параді в серпні 2014 року, "це було все, що мав київський гарнізон".

"Якщо б в АТО трапився прорив, росіяни вийшли б на дорогу від Харкова до Києва – і єдиний транспорт, який захищав би столицю, це й були ті нещасні десять БТРів президентського полку", - сказав радник Порошенко.

Також він зазначив, що критика влади - це позитивне явище, однак лише в тому разі, коли вона осмислена: а так відбувається не завжди.

"От кажуть, наприклад, Порошенко винен, що підняли тарифи, або Порошенко винен у тому, що сталося в Іловайську... він знає, що так думають, - адже він активно читає пости в Facebook. Те, що він активно читає Facebook, - це факт. Читає регулярно критику на свою адресу – у нього є аккаунт, я не знаю, чи під його іменем ... Буває, я хочу розповісти про якусь інформацю з Facebook, а він вже в курсі. Звичайно, це непросто, в соцмережах часто пишуть маячню. Візьмемо, приміром, Іловайськ – всі звинувачують президента. Та не винен президент у тих подіях, Російська Федерація винна!", - сказав Бірюков.

Нагадаємо, в 2014 році на День Незалежності столиця України стала справжнім епіцентром свята. Вперше за п'ять років відбувся військовий парад, нова модернізована техніка з якого відправилася прямо на схід України. Проте не всі громадяни позитивно сприйняли цю подію, оскільки вважали, що більш доречним місцем для техніки є зона АТО. Також вони вважали, що не слід грандіозно відзначати 24 серпня, оскільки в країні почалася війна. Нагадаємо, інтервенція Росії в Україну почалася в березні 2014 року з анексії Криму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: