Бійці батальйону "Айдар" викрадали людей, били і відпускали за викуп - Amnesty International

Бійці батальйону "Айдар" викрадали людей, били і відпускали за викуп - Amnesty International

Всі факти відомі керівництву АТО / Фото: УНІАН

У міжнародній організації розповіли, як силовики випустили 20 ракет по Лисичанську.

Представник організації Amnesty International Анна Нейстат заявила, що в організації є докази викрадень людей і жорстокого поводження з ними з боку членів батальйону "Айдар".

"Ми задокументували випадки викрадення бійцями батальйону "Айдар" місцевих бізнесменів з метою вимагання. Людей піддавали побиттю і допитам, а потім відпускали за викуп", - каже в інтерв'ю журналу Новое время Анна Нейстат.

Вона додала, що ці факти відомі керівництву АТО в цьому регіоні, і вони теж стурбовані тим, що відбувається.

"Так що у нас є надія, що ситуація зміниться на краще. Більше того, міністерство оборони провело декілька розслідувань і виробило певні рекомендації. Поки що ми зібрали інформацію лише щодо одного батальйону. Але не виключено, що ми продовжимо це розслідування і в інших областях", - додала вона.

Також представник Amnesty International розповіла про хаотичний обстріл, в тому числі з української сторони.

"Наприклад, обстріл у Лисичанську 20 липня. По центру міста було випущено 20 ракет в момент, коли там перебувало багато цивільного населення. В результаті одна жінка загинула, декілька отримали поранення. Українська влада заявляє, що це було зроблено для відлякування сепаратистів. Але досить важко говорити про те, що в результаті обстрілу була досягнута якась військова перевага", - заявила Нейстат, додавши, що атака вважається обгрунтованою, якщо була досягнута військова мета, а збиток пропорційний досягнутій військовій перевазі.

Нагадаємо, командир батальйону "Айдар" Сергій Мельничук відкинув всі звинувачення і нагадав про презумпцію невинності.

Повʼязані теми:

Наступна публікація