Блокада ОРДЛО заважає введенню ЄС нових санкцій проти РФ – АП

Дата публікації
Блокада ОРДЛО заважає введенню ЄС нових санкцій проти РФ – АП

Офіс Президента України

Потрібно щось вирішити з цією блокадою - Єлісєєв.

Торговельна блокада Донбасу заважає ухваленню рішення про запровадження додаткових точкових санкцій з боку європейських партнерів України проти російських компаній чи посередників, які матимуть будь-які стосунки із "націоналізованими" бойовиками українськими підприємствами на окупованих територіях.

Про це заявив заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв, - пише Громадське.

Такі санкції передбачають два етапи: перший - попереджувальний щодо відповідальності російського бізнесу і бойовиків у разі рейдерського захоплення українських підприємств.

"І другий етап – у разі, якщо це рейдерське захоплення станеться, запровадити точкові санкції проти, передусім, російського бізнесу або посередників. Якщо, наприклад, буде захоплене якесь підприємство, то його продукцію зможуть продавати лише на територію РФ. І якщо якесь російське підприємство буде купувати цю продукцію, то ми проситимемо наших європейських партнерів та США запровадити проти такого підприємства точкові економічні санкції", - сказав Єлісєєв.

Він додав, що "потрібно щось вирішити з цією блокадою".

"Нам наші партнери кажуть уже прямою мовою, що "в цих умовах ми не можемо запроваджувати санкції, оскільки ви самі себе караєте", - зазначив заступник глави Адміністрації президента.

Також він переконаний, що РФ використовує цю блокаду для дестабілізації ситуації на Донбасі.

Нагадаємо, у штабі торговельної блокади окупованих районів Донецької та Луганської областей заявили, що активісти перекриють бойовикам світло і воду, у разі, якщо терористи не виконають умови блокадників щодо звільнення українських полонених.

Залізнична блокада на Донбасі триває вже понад місяць. Поїзди з вугіллям із контрольованих бойовиками територій не пропускають добробати, адже вважають неприпустимою торгівлю з окупантами. Їхня вимога - не тільки зупинити торгівлю, а й офіційно закріпити за територіями, що їх контролює агресор, статус окупованих. 

Учасники торгівельної блокади дали владі 2 тижні на закриття російських банків в Україні

Учасники торгівельної блокади дали владі 2 тижні на закриття російських банків в Україні

 

Наступна публікація