Блокування трибуни і президії та вмовляння президента Зеленського: як депутати ухвалювали закон про землю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За відповідне рішення проголосували 240 депутатів.

Парламент у першому читанні ухвалив закон про ринок землі. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Єдності не було навіть у президентській фракції, а тому Володимир Зеленський зранку приїздив переконувати своїх депутатів проголосувати. Відповіді на питання про те, яким буде вітчизняний ринок землі, монобільшість обіцяє знайти до другого читання, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Аграрії прийшли до Верховної ради з мертвою свинею в труні, яка була заквітчана поховальними вінками, аби сказати "ні" продажу сільськогосподарської землі.

Водночас зі своїми аргументами за земельний закон до депутатів від "Слуг народу" прийшов президент Володимир Зеленський. Їхню зустріч охорона оберігала від журналістів. Потому депутати переказували, що Зеленський обіцяв усі проблемні питання в законі узгодити до другого читання, у першому просить підтримати так, як є.

Послухати президента пішли не всі. Кілька "Слуг народу" залишилися охороняти трибуну. Коли "Опозиційна платформа - За життя" із транспарантом прийшла її захоплювати, було пізно. Депутат Рабинович із портативним звукопідсилювачем крутить коліщатко - залою розходиться неприємний високий звук, промовець від "Слуг народу" зривається на крик.

Відео Критика, чвари нардепів і протести аграріїв: як парламент ухвалював закон про ринок землі

Закон про ринок землі ухвалено поки що лише в першому читанні під акомпанемент протестів, в умовах заблокованої парламентської трибуни. Єдності не було навіть у президентській фракції, Володимир Зеленський зранку приїздив переконувати своїх депутатів проголосувати. Щодо того, яким буде вітчизняний ринок землі, і досі залишається чимало запитань.  

Критика, чвари нардепів і протести аграріїв: як парламент ухвалював закон про ринок землі

"Навіть під цей ганебний звук Україна остаточно поховає комунізм. Зведемо рахунки з маніяком Леніним і з людожером Сталіним", - виступає з трибуни Микита Потураєв зі "Слуги народу". 

Після вимушеної перерви диспозиція міняється - тепер президію встигають заблокувати «Опозиційна платформа» та «Батьківщина». Вони проти продажу землі і вимагають проведення всеукраїнського референдуму. Переконують, що відкривати ринок не можна, бо землю скуплять вітчизняні олігархи та транснаціональні корпорації, а аграрії зубожіють.

"В одні руки роздача землі до 210 гектарів - це три території міста Київ. Ми відкриваємо з вами шлях для того, щоб у глобальному світі той, хто має більше грошей, мав і Україну", - каже лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко. 

Ще дві фракції - "Європейська солідарність" та "Голос" - у цілому за створення ринку землі на прозорих умовах. Очікували, що президентська фракція узгодить з ними законопрожкт. "Те, що ви пропонуєте, це не ринок, це базар, на якому, за вашим задумом, українці мають продати останнє, свою землю, причому продати за безцінь",- каже Олексій Гончаренко з "Європейської солідарності".

До другого читання у законопроєкт внесуть пункт про те, що іноземцям купувати українську землю дозволять лише після референдуму. Узгодять, скільки гектарів можна продавати в одні руки, та якою має бути мінімальна вартість гектара. Під такі обіцянки своїх лідерів "слуги" тиснуть зелені кнопки.

Після голосування "Батьківщина" заявила, що іде в жорстку опозицію і закликає людей до вуличних протестів. Потенційні союзники сподіваються, до другого читання, монобільшість таки дослухається до їхніх аргументів.

"Ми за врегулювання ринку землі. Ми за те, щоб це питання нарешті було вирішене. Ми проти того, щоб Україна опинилася у клубі тих країн, де селяни абсолютно безправні. Ми за те, щоб будь-яка реформа у першу чергу захищала права українського селянина і малого та середнього фермера", - переконаний лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук. 

У цілому, ухвалити земельний закон владна фракція хоче до кінця року. Це означає, що знов доведеться вмикати турборежим. У грудні в них залишається два робочих тижні у сесійній залі.

Кореспондентка ТСН Ольга Кошеленко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції