Богдан нагадав Кличку про "віденські домовленості" з Фірташем щодо розподілу посад

Дата публікації
Перегляди
6893
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Богдан нагадав Кличку про "віденські домовленості" з Фірташем щодо розподілу посад

Фото: УНІАН

Посадовець стверджує, що Кличко нині виступає проти законів, за якими і був призначений.

Мер Києва та голова КМДА Віталій Кличко був одним з учасників так званих Віденських домовленостей, підписаних з олігархом Дмитром Фірташем. Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Богдан під час пресконференції 30 липня.

Розпочав розмову з журналістами Богдан з "історичного ракурсу" щодо призначення Кличка і нагадав йому домовленості з олігархом.

"Ви знаєте, під час судового процесу щодо екстрадиції Фірташа були оприлюднені так звані "віденські домовленості" щодо розділення посад між паном Фірташем, паном Порошенком, паном Льовочкіним і паном Кличком. Саме там було оприлюднено домовленість щодо призначення головою КМДА пана Кличка. Це не один раз було обговорено публічно і були відповідні підтвердження зі слів самих учасників", - сказав керівник Офісу президента.

Він додав, що відбувалися ці події у квітні 2014 року. Згодом президентом України став Петро Порошенко, який і призначив Кличка головою КМДА 25 червня 2014 року, ґрунтуючись на поданні Кабміну з посиланням на ст 118 Конституцію України та ст. 8 ЗУ Про місцеві державні адміністрації. У них вказується, що голова міської адміністрації призначається на посаду та звільняється президентом за поданням уряду. Голови місцевих державних адміністрацій призначаються на строк повноважень президента до обрання нового.

"На прес-конференції пан Кличко протестує проти процедури, якою він був призначеній. Ті самі статті Конституції України, якими він був призначений, йому вже не подобаються", - додав Богдан.

Відео пресконференції дивіться на сторінках ТСН Live у Facebook та YouTube 

Як повідомлялося раніше, голова ОП  Андрій Богдан звернувся до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації. Його заступник Руслан Рябошапка висловив сподівання, що це питання буде вирішене на найближчому засіданні Кабінету міністрів. При цьому Рябошапка закликав не політизувати це звільнення.

"Є норма закону, згідно з якою голова місцевої державної адміністрації призначається на термін повноважень президента України. Яка може бути політика у тому, що змінився президент і термін повноважень голови місцевої адміністрації закінчився?" – пояснив заступник голови ОП.  

Сам Кличко у  відповідь заявляв, що розподіл повноважень міського голови Києва та керівника столичної державної адміністрації нібито суперечить європейській практиці місцевого самоврядування.   

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Відставка Богдана
Дата публікації
Перегляди
6893
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація