Богдан попросив Кабмін ініціювати звільнення Кличка з посади голови КМДА

Дата публікації
Перегляди
8108
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Богдан попросив Кабмін ініціювати звільнення Кличка з посади голови КМДА

Фото: УНІАН

Офіс президента обґрунтовує своє прохання статтею 118 Конституції. Вона встановлює право президента призначати та звільняти голів державних адміністрацій за поданням Кабінету Міністрів.

Голова Адміністрації президента Андрій Богдан направив подання міністру Кабінету Міністрів Олександру Саєнку з проханням ініціювати звільнення мера Києва Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. 

Про це пише theБабель з посиланням на пресслужбу Саєнка. 

Копію прохання опублікував на своїй сторінці у Facebook журналіст Орест Сохар. Згідно з документом, Офіс президента обґрунтовує своє прохання статтею 118 Конституції. Вона встановлює право президента призначати та звільняти голів державних адміністрацій за поданням Кабінету Міністрів.

Як повідомляють мої джерела, глава офісу президента Андрій Богдан відправив міністру Кабінету міністрів Олександру...

Опубліковано Orest Sokhar Середа, 24 липня 2019 р.

Раніше гендиректор "1+1" Олександр Ткаченко заявив, що партія ініціюватиме новий законопроєкт про столицю, який передбачає поділ посади мера та голови Київської міської державної адміністрації.

Перед цим Кличко заявив, що звертатиметься до мешканців міста, якщо команда Зеленського вирішить розділити повноваження міського голови столиці та керівника КМДА.

Президент Володимир Зеленський на зустрічі із Кличком підтвердив інформацію про те, що збирається призначити на посаду голови Київської міської державної адміністрації свою людину. Кличко сказав президенту про те, що ініціатива глави держави - позбавлення мера виконавчих повноважень - це повернення методів Януковича. 

Зазначимо, що питання розподілу повноважень мера Києва і голови КМДА порушувалось за різних президентів. Так, 11 лютого 2002 року в розпал виборчої кампанії тодішній президент Леонід Кучма підписав укази, звільнивши мера Олександра Омельченка з посади глави КМДА і призначивши в. о. голови КМДА Ігоря Шовкуна. Наступного разу питання суміщення посад мера і голови КМДА було піднято в 2003 році у зв'язку з досягненням Омельченком граничного для держслужбовців 65-річного віку. Тоді президент попросив Конституційний суд роз'яснити низку положень Конституції, закону "Про місцеве самоврядування" та закону "Про столицю України - місто-герой Київ" та 25 грудня 2003 року отримав відповідь:

"На основі системного аналізу положень Конституції України ( 254к/96-ВР ) і чинного законодавства можна дійти висновку, що Київську міську державну адміністрацію може очолювати лише особа, обрана Київським міським головою, яка Президентом України призначається головою Київської міської державної адміністрації. Як голова Київської міської державної адміністрації Київський міський голова  з питань здійснення виконавчої влади є відповідальним перед Президентом України і Кабінетом Міністрів України, підзвітним і підконтрольним Кабінету Міністрів України. На посадову особу, яка є Київським міським головою і одночасно головою Київської міської державної адміністрації, не поширюються вимоги про граничний вік перебування на державній службі, передбачені частиною першою статті 23 Закону України "Про державну службу" ( 3723-12 )".

16 листопада 2010 року тодішній президент Янукович звільнив голову Київської міської державної адміністрації Леоніда Черновецького і призначив замість нього його першого заступника Олександра Попова, який не був обраний мером. 

Кличко не згоден з бажанням Зеленського змінити побудову влади в столиці

Кличко не згоден з бажанням Зеленського змінити побудову влади в столиці

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Відставка Богдана
Дата публікації
Перегляди
8108
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація