Бойко пообіцяв оскаржити закон про мову в Конституційному суді

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Депутат вважає, що норми документу суперечать Конституції.

Народний депутат України Юрій Бойко збирається звернутися до Конституційного суду з проханням про визнання неконституційним закону про функціонування української мови як державної. Про цей намір він оголосив у четвер, 25 квітня, після схвалення закону в парламенті.

"Закон порушує права значної частини громадян України. Тому наша група, і наша політична сила подає до Конституційного суду для визнання цього закону таким, що суперечить Конституції і таким, що порушує права людей", - заявив співзасновник партії "Опозиційна платформа – За життя".

ВідеоПлідний день у Раді: як закон про мову підсилюватиме державу зсередини

Жодних каральних інституцій та безкоштовне навчання української для дорослих - закон про мову депутати розглядали аж два місяці. Відтепер державну мову маємо чути від чиновників усіх рангів, у сфері обслуговування, на публічних заходах, у рекламі та медіа. І все це відбувається на тлі свіжого скандального злочину Кремля, який взявся начебто "захищати" російськомовне населення Донбасу російськими паспортами.

Плідний день у Раді: як закон про мову підсилюватиме державу зсередини

Бойко вважає, що нові норми забороняють використовувати мови національних меншин, крім як у дошкільній та початковій шкільній освіті. Схвалений Верховною Радою закон політик назвав "ганьбою для парламенту" і "образою для значної кількості громадян".

Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Проти голосували 38 нардепів, 7 утрималось від голосування. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови.

Залиште свій коментар

Вибір редакції