"Бойовики самі знайшли стару зброю в українських шахтах": Росія спробувала виправдатися в Гаазі

Дата публікації
"Бойовики самі знайшли стару зброю в українських шахтах": Росія спробувала виправдатися в Гаазі

Reuters

Утім, російський дипломат не прокоментував новітню зброю, якою володіють терористи.

Російська сторона в другий день слухань у рамках позову України проти РФ в Міжнародному суді ООН у Гаазі обґрунтовує свою правову позицію на твердженні, що "бойовики на Донбасі самі знайшли зброю — радянську або залишену українською армією". 

Про це заявив один із представників РФ у процесі, глава департаменту з питань нових викликів та загроз Ілля Рогачов, передає Українська правда.

"Головне джерело зброї, яка опинилася у повстанців — це запаси радянських часів, що були на території України. Велика частина цих запасів була залишена в шахтах Донбасу і опинилася у повстанців", — заявив він.

"Крім того, велика частина була залишена українською армією, яка тікала", — додав російський дипломат.

Рогачов не став коментувати докази, надані українською стороною, щодо використання бойовиками на Донбасі новітньої зброї, яка є на озброєнні лише російської армії.

Варто також зауважити, що ключове сховище старої радянської зброї на Донбасі розташоване в Бахмуті (колишньому Артемівську). 2014 року бойовики протягом тривалого часу намагалися захопити відповідну військову частину в Артемівську, але зустріли опір і не потрапили на територію.

Міжнародний суд ООН в Гаазі провів перші слухання за позовом Києва проти Москви

Міжнародний суд ООН в Гаазі провів перші слухання за позовом Києва проти Москви

Нагадаємо, напередодні 6 березня, у Гаазі Міжнародний суд ООН почав розглядати позов України проти Росії. Україна звинувачує Росію у порушенні конвенцій ООН з протидії фінансуванню тероризму та з ліквідації усіх форм расової дискримінації. Слухання у Гаазі триватимуть чотири дні.

Російську делегацію із 40 осіб представляє директор правового департаменту Міністерства закордонних справ РФ Роман Колодкін. Українську делегацію очолює заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

При цьому на засіданні Міжнародного суду ООН у Гаазі, який розглядає позов України проти Росії, у перший день були відсутні російські журналісти.

Президент України Петро Порошенко з приводу початку слухань заявив:

"Ми очікуємо рішень, які зупинять поставки зброї на окуповану територію і зможуть навести порядок на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону, а також допоможуть зняти заборону на функціонування Меджлісу в АРК, дозволять припинити утиски етнічних українців та кримських татар".

МЗС України на судовому процесі в Гаазі звинувачує Кремль у фінансуванні тероризму на Донбасі

МЗС України на судовому процесі в Гаазі звинувачує Кремль у фінансуванні тероризму на Донбасі

Наступна публікація