Бойовики вже застосовують проти сил АТО потужну зброю, появу якої прогнозували лише навесні

Дата публікації
Бойовики вже застосовують проти сил АТО потужну зброю, появу якої прогнозували лише навесні

"Кіборги" вже дев’ятий місяць поспіль боронять Донецький аеропорт / ТСН.ua

Найближчі дні можуть бути вирішальними у війні на Донбасі.

Ці дні можуть стати вирішальними в конфлікті на Донбасі. Або Україна переломить ситуацію, або наш північний візаві, не ховаючись, відкрито розв'яже війну. Ситуація навколо Донецького міжнародного аеропорту розвивається настільки динамічно, що просто не встигаємо зафіксувати позиції наших військ.

Після кількох днів шалених атак бойовиків на Донецький аеропорт і навіть звіти, що він уже під контролем бойовиків, у суботу ввечері ситуація там справді змінилася. "Кіборги" не тільки вибили ворога зі стратегічного об'єкта, а й почали просуватися вперед, розширюючи зону свого впливу. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

За повідомленнями різних джерел, вдалося навіть пробити додатковий коридор крізь оточення і вивезти поранених. Утім, до перемоги ще далеко.

Донецький аеропорт залишається епіцентром протистоянь на Сході України

Донецький аеропорт залишається епіцентром протистоянь на Сході України

Там, в арепорту, - смертельний холод та пекельний вогонь. І в мертвих будівлях – кілька десятків хлопців, які поклялися не відступати: "Ніхто ні клочка землі української не віддасть. Ніхто не відійде і не збирається відходити".

Аеропорт утратив військове значення, але зберігає стратегічне. Цей символ стоїть, як кістка, поперек горла ворогові і не дає проковтнути більше. Твердиня не здається. І бойовики поступово перекрили "кіборгам" майже всі шляхи до "великої землі".

Бойовики відмовились від перемир'я і в Піски ніби знов повернувся жах щоденних обстрілів, як це було восени. Вони обрізали один із двох шляхів, що ведуть до Донецького аеропорту. Скоріше за все, вони хочуть оточити і Піски, і аеропорт та зробити тут котел на кшталт Іловайського.

13 січня, у Щедрий вечір і на Святого Василя, від ворожих привітань здригаються села навколо летовища. Ворог накрив "Градами" та "артою" навіть командний пункт 93-ї бригади.

Били чітко, влучно, і надзвичайно потужно. Позиції в Пісках не впізнати. Залізобетонні перекриття ламались, як сірники. Проти українців почали застосовувати важку, досі небачену на цій війні, зброю. Снаряди, що з легкістю пробивають бетон, залишаючи вже не вирви, а цілі кратери.

"Це реально щось таке, чого я не бачив. Мабуть, "Тюльпан". Це реально Російська Федерація щось підігнала", - говорить боєць "Барс".

Такими темпами вся наша артилерія біля аеропарту була би знищена. А далі - неминуча втрата терміналу. Ціна питання – 15-кілометрова зона "ДНР" навколо Донецька. Росіяни перестали ховати свій арсенал і застосували важкий вогнемет "Буратіно".

"Буратіно" працювала позавчора, або аналогічна з ним система касетного вогню", - говорить український військовий, який має позивний "Чорний".

"Буратіно" - це вогнеметна установка з термобаричними боєголовками. Пекельна машина з казковою назвою діє, як локальна зброя масового знищення. Батарея російських "Буратін" випалює все живе і мертве в радіусі трьох кілометрів. Діє за принципом вакуумної бомби. Черговий рубікон, який Росія, не вагаючись, перейшла, віддавши в руки бойовиків досконалий засіб для вбивства.

"Це той наступ, який вони планували на весну, бо атаки йдуть по всьому фронту від Станиці Луганської до Маріуполя. Зараз по нас працює важка артилерія, а далі через тижнів два-три піде броньована атака і піхота", - прогнозує "Барс".

Це може статися будь-якої миті. Ми чергуємо на спостережному пункті. Ворог не дає розслабитися ні на секунду – стріляє в момент зйомок сюжету. Снайпер підповз на 500 метрів. На щастя, не влучив. Куля пробила димар. Уже зранку знаходимо кулю, яка шукала свою жертву. Це бронебійна. 12 і сім калібр. Вихлоп. Стоїть на озброєнні тільки в Російській Федерації.

На п'ятий день обстрілів Збройні сили отримують наказ застосовувати зброю без обмежень. Відчайдухи в аеропорту готувалися до найгіршого, але побратими вже пробивали коридор - нову дорогу життя для "кіборгів". "Правий сектор" на свій страх і ризик висувається на "передок" - атакувати укріплений район бойовиків. Їдуть під обстрілом, роздивляючись дорогу крізь пробите кулями скло.

Маленька група "Правого сектору", що кинулася рятувати "кіборгів", і гадки не мала, що за кілька годин українська артилерія у відповідь влаштує ворогу справжній армагедон.

Бойовики відступають. А навздогін, гусеницями зриваючи сніговий саван із донецького степу, йдуть українські танки. Танкісти Збройних сил остаточно ламають плани ворога і звільняють плацдарм навколо аеропорту. Противника відкинуто до селища Спартак. Тепер можна забрати поранених та загиблих.

Українська артилерія, яку так мріяли знищити бойовики, спрацювала віртуозно. Бійці хваляться, що робота – ювелірна. Палає знищена "богами війни" батарея бойовиків.

Напередодні свого провального наступу бойовики майже цілком контролювали відкриту місцевість довкола летовища. Тепер вузенька "дорога життя" перетворилася на плацдарм, який українські сили готові утримувати, а станеться нагода - і розширити.

Серед ворожих артрозрахунків було чимало російських кадрових військових. Спроба наступу на сили АТО коштувала життя кільком десяткам росіян та місцевих сепаратистів. Термінал, який називають українським Сталінградом, поступово стає ще й Ватерлоо для наполеонівських планів агресивного сусіда.

Більше подробиць дивіться в сюжеті кореспондента ТСН Андрія Цаплієнка.

Наступна публікація