Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
БПП готовий відкликати свою кандидатуру, аби розблокувати призначення членів ЦВК

Термін повноважень усіх членів ЦВК завершився більше року тому.

Фракція "Блоку Петра Порошенка" готова відкликати кандидатуру Ольги Лотюк на посаду члена Центральної виборчої комісії - заради розблокування переформатування ЦВК.

Про це з трибуни Верховної Ради заявив голова фракції БПП Артур Герасимов, передає "Українська правда". Він зазначив, що доктор юридичних наук, професор, викладач Києво-Могилянської академії Ольга Лотюк є професіоналом і шанованою людиною.

Герасимов попросив поставити це питання на рейтингове голосування. Більшість парламентських фракцій і груп в обговоренні зійшлися в тому, що розглядати це питання не можна, бо не дотримана процедура.

Керівник фракції "Народний фронт" Максим Бурбак закликав до подальшої дискусії з президентом України Петром Порошенком.

Лідер радикалів Олег Ляшко вчергове процитував колишнього спікера парламенту Івана Плюща та просив "не впихать невпихуєме".

Голова Верховної Ради Андрій Парубій звернув увагу, що згідно із законом до розгляду питання призначення на посади членів ЦВК, кандидатів на ці посади потрібно попередити за три дні.

"Зараз у залі – жодного з кандидатів немає. Якщо ми порушимо процедуру, це потім дасть можливість через суд скасувати наше рішення", – сказав Парубій.

Після цього в парламенті оголосили перерву для політичних консультацій. А вже після перерви Парубій сказав, що час для ухвалення рішень вичерпано і закрив вечірнє засідання парламенту.

Нагадаємо, 1 червня 2014 року завершився термін повноважень 12 із 15 членів ЦВК, а 3 лютого 2017 року – і 13-го члена комісії.

5 лютого 2018 року президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради подання на кандидатів у нові члени ЦВК. Це 14 осіб: Алла Басалаєва ("Відродження"), Наталія Бернацька (Народний фронт); Михайло Вербенський (БПП), Андрій Євстігнєєв ("Батьківщина"), Ірина Єфремова ("Народний фронт"), Ольга Желтова (БПП), Олег Конопольський (БПП), Світлана Кустова (БПП), Ольга Лотюк (БПП), Віталій Плукар (БПП), Євген Радченко ("Самопоміч"), Тетяна Сліпачук ("Воля народу"), Леонтій Шипілов (Народний фронт), Тетяна Юзькова ("Радикальна партія Ляшка").

Президент врахував кандидата від партії "Батьківщина", а питання щодо кандидатури від фракції "Опозиційний блок" вирішили узгоджувати окремо.

ВідеоЧвари та заблокована Верховна Рада. У БПП відмовилися голосувати за новий склад ЦВК

Чвари в коаліції та заблокована Верховна Рада. Президентська фракція оголосила страйк - у БПП відмовились голосувати, доки решта депутатів не погодиться призначити новий склад Центральної виборчої комісії. Без найбільшої фракції робота призупинилась. Чому ЦВК розсварила коаліцію і чи може це стати початком політичної кризи?

Чвари та заблокована Верховна Рада. У БПП відмовилися голосувати за новий склад ЦВК

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції